DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Pasaules lielākajā mācību stundā aicina izvērtēt paveikto globālo mērķu sasniegšanā un apgūt datpratību

Katru gadu rudenī vairāk nekā simts pasaules valstīs norisinās starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda”. Šogad izglītības iestāžu audzēkņi ir aicināti pievērsties ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanai un kļūt par faktu meistariem.  

“2023. gadā ir pagājusi puse no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai atvēlētā laika, kas ir iezīmēts ar 2030. gadu. Izmantojot sporta terminoloģiju, ir pienācis “puslaiks”, kurā izvērtēt līdz šim paveikto ceļā uz globālo mērķu sasniegšanu. Šogad akcijā izglītības iestādes var iesaistīties īstenojot divas mācību stundas. Mācību stunda “Puslaika apspriede” aicina skolēnus sagatavot stratēģiju un rīcības plānu, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus, savukārt otra stunda “Kļūsti par faktu meistaru!” pēc “puslaikā” pārrunātā, aicina skolēniem spert nākamo soli un kļūt par faktu meistariem, kuri izmanto informāciju, lai īstenotu pārmaiņas. Mācoties strādāt ar datiem, ir iespēja apgūt datpratību, kas ir svarīga mūsdienu pasaulē, tostarp globālo mērķu sasniegšanā,” uzsver UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.  

Lai piedalītos starptautiskajā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”, ikviens skolotājs laikā no 13. septembra līdz 17. novembrim ir aicināts kopīgi ar skolēniem īstenot vienu vai abas no šī gada mācību stundām, kas veltītas ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu izvērtējumam un datpratībai. Lai uzzinātu par Latvijā īstenotajām Pasaules lielākajām mācību stundām, lūdzam dokumentēt stundas gaitu un izveidotos plakātus, kā arī ar tiem dalīties Facebook platformā, pievienojot atzīmes @PasaulesStunda, #PasaulesStunda un #imaginewinning. 

Lai neviena stunda nepaliktu nepamanīta, lūdzam informēt UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju par tās norisi, rakstot uz e-pasta adresi programmas@unesco.lv un atsūtot saiti uz sociālo tīklu ierakstu. 

Pasaules lielākās mācību stundas plāni ir atrodami un lejuplādējami šeit: https://www.unesco.lv/lv/pasaules-lielaka-macibu-stunda. 

Pasaules lielākā mācību stunda katru gadu simboliski iezīmē dienu – 25. septembri, kad ANO valstis kopīgi apņēmās sasniegt 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķus. Stundas mērķis ir iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar globālajiem mērķiem un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā un īstenošanā. Pasaules lielākajā mācību stundā ik gadu tiek padziļināti aplūkota kāda no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķos izceltajām pasaules problēmām, kurām kopīgi tiek meklēti risinājumi. 

Starptautisko kampaņu ik gadu rīko “Project Everyone”, to atbalsta UNESCO, UNICEF un citas starptautiskas organizācijas. Akciju Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c. 

Plašāka informācija par akciju atrodama starptautiskajā vietnē: http://worldslargestlesson.globalgoals.org 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI