DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. septembrī, 2023
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Rīgā notiks starptautiska konference demokrātijas un miera veicināšanai 

Publicitātes foto

11. un 12. septembrī Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Padomē ietvaros, norisināsies starptautiska konference “Partnerības demokrātijai, attīstībai un mieram”. Konferencē pievērsīsies pilsoniskās sabiedrības un lēmumu pieņēmēju sadarbības stiprināšanai, pārrunājot jautājumus par demokrātijas, attīstības un miera izaicinājumiem un to savstarpējo saistību. 

“Pēdējo gadu laikā pilsoniskās sabiedrības organizācijas ir kļuvušas par redzamām un aktīvām pārmaiņu dalībniecēm gan reģionālā, gan valsts un Eiropas līmenī. Tās ir pierādījušas savu spēju solidarizēties un rīkoties demokrātijas apdraudējuma, ārējo draudu un dažādu izaicinājumu spaidā, ko izraisīja Krievijas agresija Ukrainā. Eiropas darba kārtība ir mainījusies, tās centrā ir aicinājums pēc miera, drošības un demokrātijas. Šīs konferences mērķis ir paust pilsoniskās sabiedrības stingru apņemšanos veidot un vadīt pārmaiņas, lai pasaule kļūtu par mierīgāku vietu,” par pasākumu stāsta biedrības “Latvijas Pilsoniskās alianse” direktore Kristīne Zonberga. 

Konferencē piedalīsies pilsoniskās sabiedrības organizāciju aktīvisti, valsts pārvaldes pārstāvji, akadēmisko aprindu un mediju pārstāvji no Eiropas Padomes valstīm. Tajā tiks diskutēts par tādām tēmām kā mākslīgā intelekta ietekme uz demokrātiju, starptautiskās, nacionālās un vietējā līmeņa partnerības starp iedzīvotājiem un valsti, labas pārvaldības prakses un pilsoniskais aktīvisms. Konference notiks divās daļās paneļdiskusiju formātā, ar iesildošo pasākumu 11. septembrī un konferences galveno programmu 12. septembrī, ar kuru plašāk var iepazīties LPA mājaslapā. 

11. septembra konferences iesildošais pasākums 

Pirmā paneļdiskusija notiks no pl. 16.00 līdz 17.00. Tajā tiks aplūkota tiesiskā regulējuma attīstība, kas pavada jauno digitālo tehnoloģiju pieaugumu un mākslīgā intelekta sasniegumus. Tiks apspriestas iespējas un izaicinājumi, ko šie jauninājumi rada demokrātijai, cilvēktiesībām un tiesiskumam.  Diskusijā piedalīsies Kertu Vilamo, politikas un kapacitātes stiprināšanas pārstāve Eiropas pilsoniskā foruma organizācijā, "Effective Altruism Latvija" valdes priekšsēdētājs Artūrs Kaņepājs un pamattiesību eksperte, Igaunijas delegācijas vadītāja Eiropas Padomes Mākslīgā intelekta (MI) komitejā (CAI) Sīri Aulika. 

Pēc jautājumu un atbilžu daļas, vakara turpinājumā no pl. 17.45 sāksies pasākuma otrā daļa. Tā būs veltīta ekspertu prezentācijām par mākslīgā intelekta un citu digitālo rīku reāliem piemēriem dažādās nozarēs, ilustrējot, kā šīs tehnoloģijas var uzlabot lēmumu pieņemšanas procesus, iedzīvotāju iesaistīšanos, pārredzamību un citas labas pārvaldības prakses. Ar piemēriem dalīsies nodibinājuma “Citizens Foundation Island” izpilddirektors un līdzdibinātājs Roberts Bjarnasons, uzņēmuma “Tilde” starptautiskā biznesa attīstības direktors Kaspars Kauliņš, Valsts kancelejas valsts pārvaldes politikas departamenta eksperte Inese Kušķe un Igaunijas Informācijas sistēmu pārvaldes (RIA) projektu vadītāja Kristela Krīsa. 11. septembrī pasākumu moderēs Iveta Kažoka, “Sabiedriskais politikas centrs PROVIDUS” direktore un vadošā pētniece. 

Ar šo diskusiju tiks noslēgta Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas granta 2014 – 2021. gadam Divpusējās sadarbības fonda iniciatīvas “Sabiedrības līdzdalība – atslēga demokrātijas nākotnei” īstenošana, ko laika posmā no 2020. gada oktobra īstenoja Valsts kanceleja sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā alianse” un Islandes iedzīvotāju fondu. 

12. septembra konferences programma 

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore Kristīne Zonberga. 

Pirmā paneļdiskusija sāksies pl. 10.00 un būs veltīta reģionālās drošības problēmu ietekmei uz demokrātijas ilgtspēju, to moderēs biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktore Inese  

Vaivare. Diskusijā piedalīsies “Equality Movement” interešu aizstāvības speciāliste Ana Aptsiauri, ES Pamattiesību aģentūras direktors Maikls O’Flāhertijs, Somijas Finanšu ministrijas Publiskās pārvaldības departamenta vadītāja Katju Holkeri un centra “Providus” padomes loceklis Ivo Rollis.  

Otrajā paneļdiskusijā, kas sāksies pl. 11.15, klātesošie spriedīs par vietējā un nacionāla līmeņa pilsoniskās sabiedrības organizāciju lomas stiprināšanu daudzpusējās sadarbības institūcijās. Paneļdiskusiju moderēs biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš. Diskusijā piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica, ceļotāju un romu centra “Pavee Point” Īrijā dibinātāja Anastasija Kriklija, Helsinku Cilvēktiesību fonda valdes locekle Malgožata Šuleka un Oleksandrs Galkins, labdarības fonda “Right to Protection” direktors. 

Savukārt trešā paneļdiskusija pl. 14.15 tiks veltīta sociālajai noturībai kā instrumentam iekļaujošām, drošām un ilgtspējīgām vietējām kopienām. To moderēs biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” valdes locekle un projektu koordinatore Linda Jākobsone-Gavala. Diskusijā piedalīsies Reģionālā cilvēktiesību centra juridiskā speciāliste Katerina Raševska, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Dr. Rihards Bambals, Lietuvas Nacionālās nevalstisko attīstības sadarbības organizāciju platformas politikas un interešu aizstāvības koordinatore Justina Kaluinaite, un Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš. 

Konference norisināsies angļu valodā, 11. septembrī to vērot varēs arī tiešraidē LPA Facebook lapā, savukārt 12. septembrī – Saeimas mājaslapā www.saeima.lv. 

Konferenci organizē Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Latvijas Platformu attīstības sadarbībai, Valsts kanceleju, Saeimu un Aktīvo iedzīvotāju fondu Eiropas Padomes Ministru komitejā ietvaros. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI