DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. augustā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Precizē Atveseļošanas fonda ietvaros plānoto finansējumu pasākumiem Rīgas sabiedriskā transporta zaļināšanai  

Šodien, 22.augustā valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) virzītos precizējumus Atveseļošanas fonda (AF) ietvaros plānotajām investīcijām pasākumiem videi draudzīgu uzlabojumu ieviešanai Rīgas sabiedriskā transporta sistēmā. Precizējumi paredz finansējuma pārdali plānoto pasākumu ietvaros. 

Saskaņā ar iepriekš plānoto, pasākumiem paredzētais AF finansējums ir 24,27 milj. eiro un to īstenotājs ir Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”. AF ietvaros plānots iegādāt 17 elektroautobusus par 11,05 milj. eiro finansējums un izbūvēt septiņas elektrouzlādes stacijas par 3,22 milj.eiro.  Savukārt 10 milj. eiro tiks ieguldīti transportmijas punkta, tramvaja un trolejbusa līnijas pagarinājuma izbūvē pie Šķirotavas stacijas 

AF investīciju mērķis ir īstenot videi draudzīgu pasākumu ieviešanu Rīgas sabiedriskā transporta sistēmā, kas vienlaikus uzlabos sabiedriskā transporta pieejamību, pasažieru ērtību līmeni un drošību visām iedzīvotāju grupām.  

Videi draudzīgu uzlabojumu ieviešana Rīgas sabiedriskā transporta sistēmā ir viens no pasākumiem SM īstenotajā Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas zaļināšanas reformā, kurā kopumā plānots ieguldīt 295 milj. eiro lielu AF finansējumu. Sagaidāms, ka īstenotā reforma veicinās iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās paradumu maiņu un mudinās iedzīvotājus pārsēsties no privātā transporta uz sabiedrisko, kas savukārt dos pozitīvu pienesumu Eiropas zaļo mērķu sasniegšanai.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI