DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. augustā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Sprindžuks pieprasa Rēzeknes domei paskaidrojumus par rīcību finanšu situācijas stabilizēšanai

Šodien, 17.augustā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks nosūtīja pieprasījumu Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domei sniegt paskaidrojumus par finanšu situāciju Rēzeknes pašvaldībā un tālāko rīcību.

Ņemot vērā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas funkciju pārraudzīt pašvaldību darbības likumību, ministrs Māris Sprindžuks vēlas gūt pārliecību, ka Rēzeknes valstspilsētas domes deputāti pilda tiem noteiktās funkcijas un aktīvi strādā pie risinājuma finanšu situācijas stabilizēšanai.

Lai vispusīgi izvērtētu situāciju un lai gūtu objektīvu pārliecību par pašvaldības finanšu budžeta izpildes procesa organizāciju un vadību atbilstību tiesību aktiem, pārraudzības ietvaros ministrija līdz 21. augustam (ieskaitot) domei lūdz sniegt skaidrojumu par to, kā tiek nodrošināta patiesas un pilnīgas informācijas pieejamība pašvaldības domes deputātiem, kā arī skaidrot opozīcijas deputātu iesniegumā minēto par pašvaldības mantas nelietderīgu izšķērdēšanu un sniegt objektīvu informāciju saistībā ar SIA “Rēzeknes Siltumtīkli” spēju nodrošināt siltumapgādes pakalpojumu jaunajā apkures sezonā sakarā ar pašvaldības struktūrvienību parādiem. Ministrs lūdz arī skaidrot apstākļus, kas bija pamatā 3,9 miljonu eiro deficītam pašvaldības budžetā 2023. gadam. Vai tika izvērtēti riski un vai veikta analīze sabalansēta budžeta nodrošināšanai.

Pašvaldībai ir jāsniedz informācija arī par to, kā tiek izvērtēta jaunu projektu ieviešana atbilstoši budžetam, tostarp, projektu ieviešanas riski. Tāpat domei ir jāskaidro, vai šobrīd paredzētie pasākumi ir pietiekami un vai pašvaldība būs spējīga nodrošināt savu pastāvīgo funkciju izpildi bez pašvaldības finanšu stabilizācijas veikšanas. Tāpat pašvaldībai jāskaidro, vai, paredzot rīcības pasākumus, ir izvērtētas visas pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas, to nepieciešamība un finanšu ietekme uz pašvaldības budžetu.

Kā ziņots iepriekš, ministrija ir saņēmusi opozīcijas deputātu 27. jūlija iesniegumu, kurā norādīts, ka pašvaldības budžetā ir izveidojies deficīts, kas apdraud pašvaldības funkciju izpildi. Tajā norādīts, ka pašvaldības pašreizējā priekšsēdētāja A. Bartaševiča rīcība rada aizdomas, ka pašvaldības manta tiek nelietderīgi izšķērdēta, un deputātiem nav pieejama patiesa un pilnīga informācija par šiem procesiem, iespējams, ir apzināti slēpta kopējā pašvaldības finanšu situācija. Pastāv bažas, ka sakarā ar pašvaldības struktūrvienību parādiem jaunajā apkures sezonā uzņēmums “Rēzeknes Siltumtīkli” nespēs nodrošināt siltumapgādes pakalpojumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI