DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu padomes un Augstākās tiesas priekšsēdētājs ar Valsts prezidentu pārrunā tiesu varas un Tieslietu padomes aktuālos darba jautājumus

Pirmdien, 17. jūlijā, Tieslietu padomes un Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs tikās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, lai pārrunātu aktuālos tiesu varas un Tieslietu padomes darba jautājumus.

Tieslietu padomes un Augstākās tiesas priekšsēdētājs sarunā ar Valsts prezidentu uzsvēra, ka viena no galvenajām Tieslietu padomes 2021. līdz 2025. gada darbības stratēģijas prioritātēm ir tiesu varas neatkarības stiprināšana. Valsts prezidents pauda atbalstu šīs prioritātes īstenošanā un valsts amatpersonas apsprieda turpmākos tiesiskos un organizatoriskos soļus tās īstenošanā.

Man ir patiess gandarījums par šo pirmo sarunu un par Valsts prezidenta izpratni par tiesu varas statusu valsts konstitucionālo orgānu sistēmā. Esmu pārliecināts, ka mūsu dialogs būs sekmīgs un dos būtisku pienesumu tiesiskuma stiprināšanai Latvijā,” uzsvēra Tieslietu padomes un Augstākās tiesas priekšsēdētājs A.Strupišs.

Abas valsts amatpersonas pārrunāja arī tiesu spriedumu skaidrošanas nepieciešamību un sodu politiku korupcijas un valsts drošības lietās, kā arī tiesnešu jauno atlases kārtību un tiesnešu apmācības pilnveidi kontekstā ar Tieslietu akadēmijas projektu.

Tikšanās noslēgumā Valsts prezidents pieņēma Tieslietu padomes un Augstākās tiesas priekšsēdētāja ielūgumu apmeklēt Tieslietu padomes sēdi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI