DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Staltbriežu mednieki lietotnes “Mednis” līgumus var pieteikt līdz 14. jūlijam

Šā gada 15. jūlijā sākas staltbriežu govju un teļu medību sezona. Tādēļ tiem medību tiesību lietotājiem, kuri plāno nomedītos staltbriežus reģistrēt lietotnē “Mednis”, pieteikums administratīvā līguma slēgšanai ir jāiesniedz līdz 14.07.2023.

Mednieki ir aktīvi atsaukušies Valsts meža dienesta nesenajam aicinājumam izmantot iespēju digitāli reģistrēt visus nomedītos dzīvniekus lietotnē “Mednis”. Dienests jau ir saņēmis vairāk nekā 50 medību tiesību lietotāju pieteikumus par administratīvā līguma slēgšanu. Tas apliecina, ka mednieki uzticas lietotnei “Mednis” un saskata ieguvumus no tās izmantošanas medību organizēšanā. Visaktīvāk šo iespēju izmantojuši Sēlijas un Ziemeļvidzemes mednieki.

Lai nodrošinātu vienotu kārtību informācijas apritē, Valsts meža dienests pieteikumus administratīvo līgumu slēgšanai no medniekiem, kuru iecirkņos atļauts medīt staltbriežus, pieņems līdz 14.07.2023. Tie medību tiesību lietotāji, kuriem atļauts medīt tikai aļņus (bet ne staltbriežus), joprojām var iesniegt pieteikumus Valsts meža dienestā administratīvo līgumu slēgšanai līdz 31.08.2023.

Lietotnes “Mednis” izmantošana datu apritē aizstāj nepieciešamību iesniegt dienestā nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnālu un informāciju par izlietotajām medību atļaujām. Tāpat medību tiesību lietotājiem, kuri noslēguši administratīvo līgumu, vairs nav prasības obligāti izmantot fiziskus aļņu un staltbriežu marķierus.

Pirms administratīvā līguma slēgšanas konkrētā medību tiesību lietotāja mednieki vienojas, ka turpmāk medību procesā visi izmantos mobilo aplikāciju “Mednis”. Tikai tad medību tiesību lietotāja pārstāvis nosūta uz Valsts meža dienesta e-pasta adresi pasts@vmd.gov.lv brīvas formas iesniegumu ar lūgumu slēgt līgumu.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI