DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministre Dienvidkorejā stiprinās divpusējo ekonomisko sadarbību

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone trešdien, 12. jūlijā sāks, darba vizīti Korejas Republikā.  Vizītes laikā ministre tiksies ar Dienvidkorejas amatpersonām un uzņēmēju organizācijām Seulā un Gyeonggi provincē, lai pārrunātu divpusējo ekonomisko sadarbību, kā arī veicinātu eksporta iespējas mūsu uzņēmējiem Āzijas reģionā. Ministri vizītē pavadīs Latvijas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Korejas Republikā V.E. Āris Vīgants, kā arī Latvijas biofarmācijas un biotehnoloģiju nozares uzņēmēju delegācija.

Vizītes laikā ekonomikas ministre atklās starptautisko biomedicīnas un biotehnoloģiju izstādi “Bioplus Interphex Korea”, kur Latvijai ir piešķirts goda valsts statuss, kā arī Latvijas uzņēmēji piedalās valsts stendā, lai prezentētu mūsu valsts labākos produktus un tehnoloģijas, kam ir potenciāls veidot veselības aprūpes nākotni un uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti visā pasaulē.

Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija ir Latvijai nozīmīga starptautiski atpazīstama un konkurētspējīga pētniecības joma ar bagātām tradīcijām, augstu zinātnisko izcilību un inovācijas potenciālu.  Esam kļuvuši par inovāciju un pieredzes centru, lai globālā mērogā stiprinātu pētniecību un attīstību farmācijas nozarē, kā arī veicinātu sadarbību un zināšanu apmaiņu. Starp Latviju un Korejas Republiku pastāv liels potenciāls šīs sadarbības stiprināšanā, un jau šobrīd vairāki Dienvidkorejas uzņēmumi ir izrādījuši interesi par biznesa un investīciju iespējām Latvijā tieši biomedicīnas, kosmētikas, viedo materiālu un citās jomās,” norāda ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Vizītē ministre tiksies arī ar Korejas Republikas tirdzniecības, rūpniecības un enerģētikas ministru, zinātnes un IKT ministru, Gyoonggi provinces gubernatoru, Inčonas mēru un citām amatpersonām, apmeklēs zinātnes un biotehnoloģiju centrus un biznesa organizācijas.

Vizītes ietvaros tiks parakstīti arī Latvijas Ekonomikas ministrijas un Gyeonggi provinces Saprašanās memorands par sadarbību jaunuzņēmumu un inovāciju jomās, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Korejas investīciju organizācijas “Eugene Capital and Securities” Saprašanās memorands par sadarbību investīciju piesaistes jomā, kā arī Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas un “Korea Bio” Saprašanās memorands par sadarbību biofarmācijas nozarē un veselības aprūpes sistēmā.

Kopā ar ekonomikas ministri vizītē dodas arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos Raimonds Lapiņš un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns. Vizīte noslēgsies š.g. 14. jūlijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI