DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU notiks starptautiska projekta sanāksme par inovatīvām staru terapijas tehnoloģijām vēža ārstēšanai

Lai apspriestu paveikto projektā HITRIplus (Heavy Ion Therapy Research Integration plus), kura mērķis ir attīstīt biofizikas un medicīnas pētījumus vēža ārstēšanā ar smago jonu terapiju, 26.–28. jūnijā Rīgā pulcēsies projekta dalībnieki no dažādām Eiropas valstīm. Šajā reizē sanāksmi rīko Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), tāpēc pasākums norisināsies RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, auditoriju mājā «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8.

Sanāksmes laikā partneri prezentēs jaunākos rezultātus projektā, kā arī pārrunās dažādus administratīvos jautājumus.

Līdztekus projekta aktualitāšu apspriešanai 28. jūnijā plkst. 10.00 notiks arī Baltijas valstīm nozīmīgs pasākums – izglītojošs seminārs par daļiņu terapiju. Šajā seminārā ir aicināti piedalīties onkologi, radiologi, medicīnas fiziķi, citi speciālisti un studenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Seminārs ir cieši saistīts ar Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) Baltijas grupas iniciatīvu, kas paredz inovatīva daļiņu terapijas centra izveidi Baltijas valstīs. Seminārā starptautiskie eksperti dalīsies zināšanās un pieredzē par dažādiem daļiņu terapijas aspektiem un to, kas būtu jāņem vērā, projektējot daļiņu terapijas centru. Lai piedalītos pasākumā, lūgums reģistrēties, aizpildot anketu – ej.uz/Dalinuterapija

Šī ir nozīmīga projekta iniciatīva, jo Baltijas valstis ir viens no Eiropas reģioniem, kur nav pieejama daļiņu terapija. Daļiņu terapija pavērtu inovatīvas ārstniecības iespējas dažādiem vēža veidiem Baltijas reģionā, kā arī šāds centrs ļautu nodarboties ar zinātnisko pētniecību, lai attīstītu arvien jaunas metodes, kā cīnīties ar onkoloģiskajām slimībām.

Vēzis ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma, tāpēc arī HITRIplus projektā notiek pētījumi par slimības ārstēšanu ar smago jonu terapiju, vienlaikus attīstot arī tai nepieciešamos instrumentus. Paredzēts, ka, īstenojot projektu, tiks pilnveidota pašreizējā daļiņu terapija un onkologiem tiks piedāvātas jaunas ārstniecības metodes gadījumos, kad pašreizējās metodes nav pietiekami iedarbīgas, tā nākotnē nodrošinot pacientu augstāku izdzīvošanas varbūtību un mazāku audzēju atkārtošanas iespēju. 

HITRIplus projektā ir apvienojušies 18 partneri no Eiropas – daļiņu un paātrinātāju pētniecības centri, zinātniskie institūti, universitātes un industrijas pārstāvji, arī RTU. Viens no partneriem ir CERN, kuram ir kompetence paātrinātāju projektēšanā un ekspluatācijā, kā arī zināšanas par sinhrotroniem un jonu avotiem, staru kūļa dinamiku, kontroles sistēmām un diagnostikas instrumentiem. Savukārt RTU iesaistījusies, sniedzot savu kompetenci mašīnbūvē un inženierzinātnēs, darbu veicot ciešā sadarbībā ar CERN kolēģiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI