DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Daugavpilī norisinājušās VDD organizētas pretterorisma mācības

Daugavpilī 7. un 8. jūnijā notika Valsts drošības dienesta (VDD) organizētas mācības pretterorisma reaģēšanas pasākumos iesaistītajiem operatīvajiem dienestiem un citām institūcijām. Mācību dalībnieki pārbaudīja un nostiprināja savas zināšanas par veicamajām darbībām, notiekot teroristiska rakstura uzbrukumam sabiedriskā vietā vai publiska pasākuma laikā.

7. jūnijā VDD pretterorisma eksperti Latgales reģiona institūciju pārstāvjiem vadīja informatīvu semināru par terorisma draudu tendencēm Eiropā un Latvijā, pretterorisma sistēmu, terorisma draudu līmeņiem un veicamajiem pasākumiem teroristiska uzbrukuma gadījumā. Savukārt 8. jūnijā atbildīgo dienestu pārstāvji pārbaudīja iepriekšējā dienā nostiprinātās zināšanas praktiskās galda mācībās, atbilstoši VDD sagatavotajam scenārijam plānojot primārās darbības notikuma vietā, dienestu darbību savstarpēju koordinēšanu, iesaistīto resursu izvietošanu, kā arī apdraudējuma un seku likvidēšanu.

Galda mācībās operatīvo dienestu Latgales reģiona struktūrvienību pārstāvji izspēlēja scenāriju, ka publiska masu pasākuma laikā tiek īstenots terora akts, izmantojot kombinētas uzbrukuma metodes, šajā gadījumā – sprāgstvielas un transportlīdzekļa ietriekšanos pūlī. 

VDD vadīto mācību mērķis bija pilnveidot atbildīgo dienestu pārstāvju izpratni par veicamajām darbībām pēc terora akta un attīstīt spēju savstarpēji koordinēti rīkoties notikuma vietā, veicot seku likvidācijas pasākumus. Mācību dalībnieki savas darbības plānoja atbilstoši 2018. gadā VDD sagatavotajām atbildīgo dienestu rīcības vadlīnijām teroristiska rakstura uzbrukuma gadījumā un 2021. gadā VDD izstrādātajam un Ministru kabinetā apstiprinātajam pretterorisma plānam “Pūlis”1.

VDD līdzīgas mācības ir organizējis jau iepriekš gan Kurzemes, gan Vidzemes atbildīgo institūciju reģionālo struktūrvienību pārstāvjiem. Šīs mācības ir daļa no reģionālo semināru cikla, kura mērķis ir pilnveidot operatīvo dienestu reaģēšanas spējas teroristiska rakstura uzbrukuma gadījumā tieši Latvijas reģionos.

VDD vadītajās mācībās piedalījās Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes, Latvijas Republikas prokuratūras, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Nacionālo bruņoto spēku un Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas pārstāvji.  

Latvijā terorisma draudu līmenis pašlaik ir zems un VDD rīcībā esošā informācija neliecina, ka tuvākajā laikā situācija varētu mainīties. Vienlaikus vairākās Eiropas valstīs saglabājas paaugstināti un augsti terorisma draudi un cilvēku masveida pulcēšanās vietas joprojām ir viens no galvenajiem teroristu uzbrukumu mērķiem.

1 Pilns nosaukums: “Rīcības plāns teroristisku uzbrukumu gadījumā (Pretterorisma plāns “Pūlis”)”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU