DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības pārvalde izstrādājusi pirmos rīcības plānus; publicēs materiālus iedzīvotājiem

Šogad izveidotā Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvalde jau izstrādājusi pirmos rīcības plānus un tuvākajā laikā publicēs pirmos materiālus iedzīvotājiem par rīcību ārkārtas situācijās, par to trešdien, 7. jūnijā, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputātus informēja pārvaldes priekšnieks Gints Reinsons.

Jaunā pārvalde izveidota, lai efektīvi koordinētu pašvaldības iestāžu sadarbību un pārziņā esošos resursus uzbrukuma, krīžu, dabas katastrofu un citos ārkārtas apstākļos. Līdz jaunās pārvaldes izveidošanai civilās aizsardzības plānošana un rīcība krīzes situācijās bija viena no daudzām Rīgas pašvaldības policijas funkcijām.

Šobrīd civilās aizsardzības sistēma tiek veidota jaunā kvalitātē. Pārvaldē izveidotas trīs nodaļas: Civilās aizsardzības nodaļa, Operatīvās informācijas un kritiskās infrastruktūras uzraudzības nodaļa, kā arī Procesu un risku uzraudzības nodaļa.

Pirmo darbības mēnešu laikā pārvalde apzinājusi situāciju un izstrādājusi pirmos rīcības plānus. Izvērtētas patvertnes, apziņošana, pārtikas apgāde, loģistika, juridiskais ietvars, domes vadības rīcības plāns u.c. Nākamnedēļ tiks publicēti pirmie materiāli iedzīvotājiem.

“Esmu gandarīta, ka Rīgā ar straujiem un konkrētiem soļiem virzāmies uz civilās aizsardzības jomas sakārtošanu. Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā un nesenās pandēmijas radītie izaicinājumi liek mums jau pavisam citā līmenī domāt par Latvijas galvaspilsētas iedzīvotāju drošību un aizsardzību. Mums ir izdevies piesaistīt spēcīgus profesionāļus. Dažas pārmaiņas Rīgas iedzīvotāji manīs jau drīz, bet būs arī dažādas strukturālas izmaiņas, kuras iedzīvotāji tik tieši neizjutīs, taču tās būs ļoti nozīmīgas mūsu civilās aizsardzības spējām,” norāda Rīgas vicemēre un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāja Linda Ozola.

Civilās aizsardzības sistēmas efektivitātes izvērtēšana Rīgā sākta pagājušā gada pavasarī, pēc gūtās pieredzes Covid-19 pandēmijas laikā un reaģējot uz Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā.

Jaunās pārvaldes galvenie darbības virzieni ir civilās aizsardzības sistēmas uzturēšana, krīzes situāciju vadība, pilsētvides un kritiskās infrastruktūras monitorings, līdzdalība viedās pilsētas risinājumu ieviešanā, digitalizācijas procesu sekmēšanā, lēmumu pieņemšanas procesa automatizācijā, kā arī sadarbības veicināšana civilās aizsardzības laikā. Paredzēts, ka Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes prioritāte sākotnēji būs civilās aizsardzības kapacitātes celšana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU