DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

IDB ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret VUGD amatpersonu par uzņēmējdarbības veikšanu bez reģistrēšanas, izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas un nodokļu nomaksas

Iekšējās drošības birojs Pierīgas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kura ilgstošā laika posmā veica uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas, ikgadējā ienākumu deklarācijā un valsts amatpersonas deklarācijā nenorādīja visas ziņas par gūtajiem ienākumiem un veiktajiem darījumiem lielā apmērā, kā arī izvairījās no nodokļu nomaksas.

Iekšējās drošības birojs, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, noskaidroja, ka minētā VUGD amatpersona vairāku gadu garumā veica uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas, proti – pārdeva transportlīdzekļu rezerves daļas, kā arī iegādājās vairākus desmitus transportlīdzekļus Latvijā un ārvalstīs, kurus pēc tam pārdeva. Nereģistrētās uzņēmējdarbības rezultātā Latvijas Republikai netika nomaksāti nodokļi lielā apmērā.

Vienlaikus Iekšējās drošības birojs noskaidroja, ka minētā VUGD amatpersona, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā kārtējo valsts amatpersonas deklarāciju un gada ienākumu deklarāciju, vairāku gadu garumā apzināti norādīja nepatiesas ziņas par saviem ienākumiem un darījumiem lielā apmērā.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret VUGD amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 207.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas, par Krimināllikuma 218. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - izvairīšanās no nodokļu nomaksas lielā apmērā, kā arī par Krimināllikuma 219. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - izvairīšanās no deklarācijas iesniegšanas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gada pirmajos četros mēnešos kompetences ietvaros ir uzsācis 20 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 87 kriminālprocesos. Šī gada četros mēnešos prokuratūrai nosūtīti 19 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 23 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, trim fiziskām personām, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 42 noziedzīgi nodarījumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU