DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizvadītajā diennaktī dzēsti vairāki paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30. maija plkst. 6.30 līdz 31. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 77 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 11 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 14.33 tika saņemts izsaukums uz Ropažu novada Stopiņu pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja vienu cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Tika atvienotas automašīnas akumulatora klemmes, izmantojot absorbentu, sakārtota ceļa braucamā daļa un plkst. 15.35 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 16.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Valmieras pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāva ražošanas ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg ēkas jumts 350 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Rencēnu un Matīšu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 18.57 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.30 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Čiekurkalna 1.līniju, kur ar atklātu liesmu dega šķūņi. Spēcīgā sadūmojuma dēļ no blakus mājas evakuēti pieci cilvēki. Notikuma vietā dega astoņi koka šķūnīši kopumā 100 m2 platībā. Plkst. 22.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.11 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Sila ielu Babītē, Mārupes novadā, kur dega divstāvu ražošanas ēkas korpuss 800 m2 un blakus esošā produkcija 200 m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt daļu no ēkas. Kokmateriāli degot radīja augstu temperatūru un spēcīgas liesmas. Dzēšanas koordinēšanai notikuma vietā tika izveidots operatīvais štābs, kurā darbojās iesaistīto dienestu, pašvaldības iestāžu un objekta pārstāvji. Dzēšanas darbos piedalījās 28 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām autocisternām, divām autokāpnēm un konteinervedēju liela apjoma ūdens pievešanai. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 01.37.

Plkst. 20.56 VUGD saņēma informāciju, ka Tirgus ielā Iecavā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka tirgus laukumā deg vairāki, cieši kopā sabūvēti kioski 150 m2, transformatora ēka 25 m2 un koks 1 m2 platībā. Kamēr transformatorā speciālisti neatslēdza elektrības padevi, ugunsdzēsēju glābēju iespējas dzēšanas darbos izmantot ūdeni bija ierobežotas. Vienā no kioskiem atradās pirotehnikas izstrādājumi, kas degšanas rezultātā ik pa laikam radīja sprādzieniem līdzīgus efektus. No blakus esošās ēkas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās evakuējās divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja blakus esošās ēkas, kā arī pārbaudīja, vai sadūmojums neapdraud tajās esošos cilvēkus. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 00.06.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega neapdzīvota māja, mājas jumta kore, pirts un šķūnis, dārza mājas un krūmi, pārvietojamā pirts un žogs, sodrēji ēkas dūmvadā, trīs vieglās automašīnas, divi elektrības sadales skapji, trīs gadījumos sadzīves mantas, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, elektriskais skrejritenis un kūla, niedres, skaidas un piecos gadījumos atkritumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU