DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses
3
3

CFLA un kompetences centriem ir skaidrs plāns, kā virzīt Atveseļošanas fonda projektus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Centrālā un finanšu līgumu aģentūra (CFLA) ir tikusies individuālās sarunās ar katru kompetences centru, kas pretendē uz Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda (AF) līdzekļu saņemšanu, izklāstot skaidru plānu un pa soļiem veicamos darbus, lai iespējami īsākā termiņā būtu iespējams kompetences centru līgumos ietvert iecerētos pētījumu projektus, vienlaikus ievērojot Eiropas Komisijas prasības par interešu konflikta novēršanu.

Konkrētajā programmā līgumi  par AF atbalstu Latvijā ir noslēgti ar 8 kompetences centriem dažādās tautsaimniecības nozarēs. CFLA un Eiropas Komisija, vērtējot no kompetences centriem saņemtos pētījumu projektu pieteikumus un gatavojot partneru piesaisti līgumos, konstatēja interešu konflikta riska klātesamību, kā arī dažādi interpretējamas interešu konflikta riska novēršanas metodes Ministru kabineta noteikumos par šīs programmas realizāciju.

CFLA veica individuālas sarunas ar katru kompetences centru, skaidrojot veicamās darbības interešu konflikta riska novēršanai. Proti, kompetences centriem ir jāveido jaunas projektu atlases padomes, kurām nepastāv interešu konflikta risks un kas pārvērtēs visus iesniegtos pētījumu pieteikumus. Šī procesa laikā CFLA nodrošinās plašu informatīvo atbalstu visiem kompetences centriem par nepieciešamo rīcību un konkrētiem veicamajiem darbiem interešu konflikta risku novēršanai. Tā kā viena kompetences centra pētījumu izvērtēšanas padomes darba organizēšana ir veikta ārpus interešu konflikta situācijām, šī centra iesniegtie pētījumu partneri jau ir apstiprināti un iekļauti CFLA un kompetences centra līgumā.

Kopumā visi kompetences centri sarunās ar CFLA pauda izpratni par veicamajiem soļiem problemātiskās situācijas risināšanai, jo ātrāka un veiksmīga AF līdzekļu izmantošana ir visu pušu interesēs – šis finansējums sniegs būtisku atbalstu Latvijas tautsaimniecības digitālās transformācijas virzīšanai un ekonomikas izaugsmei.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI