DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Eiropas Komisija atzīst – KNAB struktūra un funkciju tvērums ir viens no efektīvākajiem Eiropas Savienībā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir viena no Eiropas Savienības dalībvalstu pretkorupcijas institūcijām, kuras struktūra un funkciju tvērums ir atzinīgi novērtēts, liecina Eiropas Komisijas publiskotā labās prakses rokasgrāmata cīņai pret korupciju.

Eiropas Komisijas sagatavotā dokumenta mērķis ir sniegt pārskatu par dažādām Eiropas Savienības dalībvalstu pretkorupcijas praksēm, kas izrādījušās noderīgas ar korupciju saistītu problēmu risināšanā un kas varētu iedvesmot līdzīgu iniciatīvu ieviešanu un īstenošanu citās valstīs. Eiropas Komisija šajā dokumentā apzinājusi labos piemērus cīņā pret korupciju starp dažādām tiesībsargājošajām institūcijām. 

Eiropas Komisija akcentē KNAB sniegto ieguldījumu korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā Latvijā, t.sk. normatīvo aktu izstrādē un pilnveidošanā, iestādes darbības laikā panākot vairākas nozīmīgas izmaiņas. Starp šīm izmaiņām izceļama politisko partiju nelikumīgas finansēšanas lielā apmērā kriminalizēšana, kā arī uzliktais pienākums publiskas personas institūcijām izstrādāt un ieviest institūcijās iekšējās kontroles sistēmas pamatprasības korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai.

Tāpat Eiropas Komisija uzsvērusi KNAB sekmīgi īstenotos pasākumus, lai ieviestu starptautisko organizāciju sniegtās rekomendācijas korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā, kā arī KNAB īstenotās aktivitātes korupcijas klātbūtnes mazināšanai.

Ar pilnu Eiropas Komisijas sagatavoto labās prakses rokasgrāmatu angļu valodā var iepazīties Eiropas Komisijas tīmekļvietnē.

KNAB ir neatkarīga vadošā pretkorupcijas iestāde Latvijā, kas novērš un apkaro korupciju, kontrolē politisko partiju un to apvienību finansēšanas noteikumu izpildi, kā arī uzrauga priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu un aizliegumu ievērošanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU