DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija un Etiopija pārrunā sadarbības iespējas digitalizācijā, izglītībā un lauksaimniecībā

2023. gada 28. un 29. martā Adisabebā, Etiopijā, Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks–politiskais direktors Andžejs Viļumsons piedalījās Latvijas un Etiopijas Ārlietu ministriju politiskajās konsultācijās, kā arī tikās ar ES delegācijas, Āfrikas Savienības un dažādu Āfrikas valstu vēstniecību vadošajām amatpersonām.

Konsultāciju laikā Andžejs Viļumsons un Etiopijas Ārlietu ministrijas ģenerāldirektors sadarbībai ar Eiropu un ASV Ešete Tilahuns (Eshete Tilahun) uzsvēra ekonomiskās sadarbības un pieredzes apmaiņas potenciālu, īpaši informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un digitalizācijas jomā. Amatpersonas pārrunāja sadarbības iespējas profesionālajā izglītībā, lauksaimniecībā un ilgtspējīgā ūdens apsaimniekošanā, kā arī apsprieda klimata izmaiņas un citus globālus izaicinājumus, kuru risināšanu sekmētu aktīva Latvijas un Etiopijas sadarbība starptautiskajās organizācijās. Politiskais direktors vērsa uzmanību Krievijas agresijas Ukrainā radīto apdraudējumu starptautiskajai kārtībai un iebrukuma sekām visā pasaulē, tostarp Āfrikas kontinentā.

Vizītes laikā Latvijas delegācija tikās ar ES delegācijas Etiopijā, kā arī ES delegācijas Āfrikas Savienībā vadītāju. Lai pārrunātu aktuālos izaicinājumus un sadarbības prioritātes ar Āfrikas valstīm, A. Viļumsons tikās ar Āfrikas Savienības Komisijas ģenerāldirektoru, ANO ģenerālsekretāra īpašo pārstāvi Āfrikas Savienībā un Gvinejas–Bisavas, Kenijas, Komoru, Kongo un Nigērijas vēstniekiem Āfrikas Savienībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI