DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministre: Latvija un Lietuva turpinās kopīgi pārvarēt Baltijas reģiona drošības izaicinājumus

Ceturtdien, 23. martā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece darba vizītē apmeklēja Lietuvu, kur Viļņā tikās ar Lietuvas aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku (Arvydas Anušauskas).

Tikšanās laikā aizsardzības ministri pārrunāja reģionālās drošības izaicinājumus un NATO dienaskārtības jautājumus, tai skaitā abu valstu prioritātes šovasar Viļņā gaidāmajā NATO samitā, kā arī atbalstu Ukrainai.

Latvijai un Lietuvai ir līdzīgs redzējums par NATO ilgtermiņa atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanu, nodrošinot Baltijas valstu un jebkuras NATO dalībvalsts teritorijas aizsardzību.

Aizsardzības ministri pārrunāja arī līdz šim panākto progresu saistībā ar NATO Madrides samitā pieņemtajiem lēmumiem, to ieviešanas procesu, īpaši attiecībā uz NATO militārās klātbūtnes paplašināšanu Baltijā un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā un Lietuvā izveidošanu līdz brigādes līmenim.

“Latviju un Lietuvu vieno ne tikai kopīgas vērtības un robeža, bet arī kopīgas intereses Baltijas jūras reģionā un stratēģiska partnerība Eiropas Savienībā un NATO. Mēs turpināsim attīstīt mūsu jau šobrīd ciešo sadarbību aizsardzības jomā, lai kopīgi pārvarētu gan šodienas, gan nākotnes Baltijas reģiona drošības izaicinājumus,” pēc tikšanās uzsvēra aizsardzības ministre.

Tāpat amatpersonas apsprieda abu valstu kopīgās prioritātes šovasar Viļņā gaidāmajā NATO samitā, turpmāko sadarbību gan Baltijas, gan starptautisko sadarbības formātu ietvaros, kā arī līdz šim sniegto un turpmāko atbalstu Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju.

Latvija un Lietuva sadarbojas Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā, kurā tās uztur regulāru aizsardzības ministru un bruņoto spēku komandieru, kā arī ekspertu līmeņa dialogu par aizsardzības politiku un spēju attīstību. Šogad vadošās valsts lomu Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā ir uzņēmusies Latvija.

Sadarbības formātā tiek realizēti arī vairāki nozīmīgi projekti – Baltijas valstu Apvienotais štāba elements, Sauszemes spēku, Gaisa spēku un Jūras spēku sadarbība, Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON), kā arī sadarbība Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) ietvaros, kurā mācās un dienesta pienākumus pilda visu trīs Baltijas valstu bruņoto spēku karavīri un civilais personāls.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU