DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Aizsardzības ministrija rosina zemessargiem izmaksāt piemaksu par dalību ātrās reaģēšanas spēkos Latvijas teritorijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otrdien, 14. martā, Ministru kabinets apstiprināja grozījumus “Latvijas Republikas Zemessardzes likumā”, nosakot tiesības zemessargiem, kas veic tādus pašus specifiskus pienākumus ātrās reaģēšanas spēkos kā karavīri, saņemt vienlīdzīgas piemaksas.

Pēc Ministru kabineta apstiprinājuma, par likuma grozījumu pieņemšanu lems Saeima.

Lai gan zemessargi jau šobrīd ir iekļauti ātrās reaģēšanas spēkos, līdz šim nav noteikts tiesisks regulējums par piemaksām par dalību ātrās reaģēšanas spēkos un dienestu vienībā Latvijas teritorijā, kas nodota NATO vai citas starptautiskas organizācijas komandpakļautībā.

Zemessargiem dalība ātrās reaģēšanas spēkos, tāpat kā karavīriem, ir saistīta ar dienesta pienākumu izpildi paaugstinātas bīstamības apstākļos. Lai nodrošinātu vienlīdzīgu atlīdzinājumu zemessargiem, grozījumi likumā nosaka, ka zemessargs par dalību ātrās reaģēšanas spēkos Latvijas teritorijā papildus noteiktajai zemessarga apgādei un sociālajām garantijām saņems arī karavīram noteikto piemaksu par dalību ātrās reaģēšanas spēkos un dienestu vienībā, kas nodota NATO vai citas starptautiskas organizācijas komandpakļautībā.

Tāpat likuma grozījumi paredz, ka lēmumu par zemessargu pārvietošanu uz Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienībām ir tiesīgs pieņemt ne tikai Nacionālo bruņoto spēku komandieris, bet arī viņa pilnvarots komandieris, tādējādi nodrošinot operatīvu lēmumu pieņemšanas gaitu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI