DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimas priekšsēdētājs pateicas videocikla “Latvija izvēlas demokrātiju” dalībniekiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Saeima.

Saeimas simtgadē parlaments izveidojis videociklu “Latvija izvēlas demokrātiju”, godinot mūsu valsts pamatvērtības – brīvību, neatkarību un demokrātiju. Noslēdzot sižetu sēriju, otrdien, 21.februārī, parlamentā pulcējās videocikla dalībnieki.

“Latvija izvēlas demokrātiju - tas nav kaut kas pašsaprotams, eksistējošs pats par sevi. Tas eksistē cilvēka prātos un sirdīs tikai tikmēr, kamēr katru dienu katrs izvēlas un pieņem šo lēmumu – atbalstīt brīvību, neatkarību un demokrātiju,” uzrunājot klātesošos, sacīja E.Smiltēns. “Tagad ir brīdis, kad šīs vispārsaprotamās, vispārpieņemtās vērtības iegūst citu jēgu un nozīmi. Brīžos, kad tās ir visvairāk apdraudētas, tikai tad mēs apzināmies to īsto vērtību.”

E.Smiltēns pateicās videocikla dalībniekiem un aicināja ikvienu turpināt līdzdarboties, lai vēstītu par brīvību, neatkarību un demokrātiju un mudinātu arī citus aizsargāt valsts ideju, uzsverot, ka nav labākas valsts pārvaldības formas kā parlamentārā demokrātija.

Pasākuma dalībnieki kopā veidoja līdzdalības gleznu “Mūsu vērtības”. Tajā līdzās Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes izceltajām mūsu valsts pamatvērtībām klātesošie ierakstīja savas vērtības un redzējumu par to, kas palīdz celt, uzturēt un nosargāt brīvību, neatkarību un demokrātiju. Šie vārdi – brīvība, neatkarība, demokrātija - rotā arī Saeimas un Satversmes simtgadei veltīto plāksni pie ieejas parlamentā.

Pateicības rakstus par dalību Saeimas simtgades video ciklā “Latvija izvēlas demokrātiju” saņēma Ilze Auzere - baņķiere, ēdienu eksperte un kultūras mecenāte, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāžu atbalsta centra “Krasts” vadītājs Rafaels Ciekurs, Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste, 4.maija Deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka, skeletonists Martins Dukurs, raidījuma “La Dolce Vita. Ēd vesels!” vadītāja Ieva Dzene, Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas līdzautore Ingūna Elere, tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs, TV personība Kristīne Garklāva, filozofs Igors Gubenko, kā arī Anita Ivčenko - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 1990.gada 4.maijā, dzimusi jauniete.

Tāpat pateicības rakstus saņēma Atmodas kustības līderis Dainis Īvāns, Dārzkopības institūta vadošā pētniece, akadēmiķe Edīte Kaufmane, Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu draudzes prāvests Andris Kravalis, vieglatlēte Diāna Krūmiņa (iepriekš Dadzīte), vēsturnieks, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Gatis Krūmiņš, māksliniece Kristīne Kutepova, vēsturnieks Toms Ķikuts, mākslinieks Aleksejs Naumovs, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents, Tiesību teorijas un vēstures katedras vadītājs Jānis Pleps, mūziķe un tulce Viktorija Prituļaka, muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” direktors Josifs Ročko, Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs, uzņēmēja, biedrības “Lobs” vadītāja un jaunatnes darbiniece Ingūna Semule, Viļakas, Kupravas un Liepnas katoļu draudžu prāvests Guntars Skutels, mūziķis Jorans Šteinhauers (Jöran Steinhauer), lauksaimnieks un vēsturnieks Zigmārs Turčinskis, Latvijas Valsts prezidente (1999–2007) Vaira Vīķe-Freiberga, Jauniešu Saeimas vēstnese Sāra Zdanovska, mūziķis Kaspars Zemītis un Latvijas Pilsoniskās alianses vadītāja Kristīne Zonberga.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI