DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. februārī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Noskaidroti radošo darbu konkursa “Mana, tava, mūsu Slītere” uzvarētāji

Dabas aizsardzības pārvaldes (pārvaldes) Slīteres Nacionālā parka (SNP) dabas centra radošo darbu konkursā “Mana, tava, mūsu Slītere” iesniegti vairāk nekā 200 skolēnu darbu, kas veltīti nacionālajam parkam 100 gadu jubilejā un jau pavasarī īpašā izstādē priecēs Šlīteres bākas apmeklētājus.

“Organizējot konkursu, vēlējāmies, lai skolēni izveido mūsu visu kopīgo stāstu par Slīteres Nacionālo parku tā simtgadē, akcentējot dabas daudzveidību, krāšņumu, mainību un skaistumu, kā arī cilvēku vietu un lomu tajā. Esam gandarīti par skolēnu unikālo redzējumu. Darbi izstrādāti ar vislielāko rūpību, tajos ielikta liela mīlestība pret dabas vērtībām. Ceram, ka arī ikvienu, kurš šajā pavasarī viesosies Šlīteres bākā un skatīs darbus, aizkustinās bērnu patiesā cieņa un izpratne par parka dabas un kultūrvēstures daudzveidību un tās aizsardzības nepieciešamību, lai šo skaistumu mēs spētu saglabāt vēl paaudžu paaudzēs,” pauž SNP dabas centra vadītāja Baiba Ralle.

Konkursam varēja iesniegt darbus divās kategorijās – individuālo darbu kategorijā “Radošais zīmējums”, kā arī grupu darbu kategorijā “Videoveltījums”, dodot iespēju skolēniem atraisīt un izpaust radošo garu atbilstoši savām interesēm un talantiem.

Zīmējumu kategorijā pirmsskolas grupā balvu saņem Elza Pērle Zumberga un Ventspils Jaunrades nama audzēkne Stella Lāce, sākumskolas grupā – Rojas Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Rafaels Praglausks un Talsu pamatskolas skolniece Madara Lāsma Ratniece. 4.– 6. klašu grupā sveicam Priekules vidusskolas skolnieci Gitu Gūžu, Talsu Mākslas skolas audzēkni Alisi Kirsānovu un Rojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkni Amēliju Kažu. 7.–9. klašu grupā balvu saņem Aizputes pagasta pamatskolas skolnieks Edgars Rjabinkins un Upesgrīvas pamatskolas skolniece Linda Legzdiņa. Vidusskolas grupā uzvaru izcīnījis Valdemārpils vidusskolas skolnieks Oskars Jansons.

Videoveltījumu kategorijā sākumskolas grupā balvu saņem Talsu pamatskolas skolēni Ralfs Pauliņš, Knuts Lasmanis, Martins Lāže un Alise Maķe. Pamatskolas grupā  apbalvoti tiek Dundagas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi Jānis Dambergs, Fēlikss Zvans, Ance Anete Aukmane, Dominiks Lūks un Anete Židava. Vidusskolas grupā uzvaras laurus plūc Rojas vidusskolas skolēni Amanada Miezava, Miks Matīss Kehers un Madara Rūmniece.

Darbi veltīti gan SNP florai – augiem, sūnām, ķērpjiem, sēnēm, gan SNP faunai – kukaiņiem, abiniekiem, rāpuļiem, zivīm, putniem un zvēriem. Darbos attēlotas arī SNP ainavas – jūra, piekraste, mežs, purvs, kā arī bērnu un jauniešu pieredze un gūtie iespaidi kopā ar ģimeni, dodoties dabas izziņā pa kādu no nacionālā parka dabas takām, kultūrmantojums, īpaši Šlīteres bāka.

Pārvaldes SNP dabas centrs konkursu organizēja, lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi un izpratni par SNP nozīmi dabas daudzveidības saglabāšanā, atzīmējot nacionālā parka simtgadi.

SNP ir viena no senākajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā. Nacionālais parks lepojas ar izcilu ainavu dažādību, mazskartiem mežiem, bagātu augu un dzīvnieku valsti un zvejniekciemiem, kas vēl glabā līvu kultūras mantojumu. Te aug tādi dabas retumi kā parastā īve un Baltijas efeja, dzīvo vilki, lūši, aļņi, kā arī daudzi reti bezmugurkaulnieki. 2023. gadā nacionālais parks svin simts gadus kopš tā pirmsākuma – Šlīteres dabas pieminekļa – izveides. Laika gaitā mainījusies gan aizsargājamās teritorijas platība, gan nosaukums. Šo gadu laikā parks kalpojis par iedvesmas un mākslas avotu tūkstošiem apmeklētāju. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU