Līdz šim par cūku liemeņu klasifikācijas metodes un tai atbilstošo liesās gaļas satura aprēķināšanas formulas izstrādi, dzīvnieku liemeņu klasificētāju apmācību un arī sertifikātu izsniegšanu klasificētājiem bija atbildīgs institūts “BIOR”” (BIOR). Pēc BIOR deleģēto uzdevumu izvērtēšanas ZM nolēma, ka cūku liemeņu klasifikācijas metožu izstrāde un klasificētāju apmācība nododama SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) pārziņā. Tas ir lietderīgi, ņemot vērā LLKC pieredzi dažādu specifisku mācību procesu vadīšanā. Savukārt institūta “BIOR” galvenā darbība saistīta ar pētniecisko darbību, infekcijas slimību riska izvērtējumu, dalību zinātniskajos projektos un laboratorisko diagnostiku.
Ar grozījumiem noteikumos arī noteikts, ka dzīvnieku liemeņu klasificētāju apmācības plānots veikt ārpakalpojuma veidā, mācību procesu sadalot divās daļās: teorētiskajās apmācībās klātienē vai attālināti un praktiskajās apmācībās tikai klātienē. Liellopu liemeņu klasificētājam būs jāapmeklē LLKC organizētie kvalifikācijas paaugstināšanas kursi reizi divos gados.
Izmaiņas arī noteic: ja gada laikā cūku liemeņu klasificētāja darbā nebūs konstatēti pārkāpumi vai to skaits būs mazāk par 25% no pārbaudīto liemeņu skaita, tad cūku liemeņu klasificētājs kvalifikācijas paaugstināšanas kursus varēs apmeklēt reizi piecos gados. Ja gada laikā šādi pārkāpumi būs konstatēti 25–50% no pārbaudīto liemeņu skaita, cūku liemeņu klasificētājam kvalifikācijas paaugstināšanas kursi būs jāapmeklē reizi trijos gados. Ja gada laikā cūku liemeņu apstrādes un klasificēšanas pārkāpumi būs konstatēti vairāk nekā 50% no kopējā pārbaužu skaita, tad cūku liemeņu klasificētājam būs atkārtoti jāapmeklē mācības LLKC norādītajā termiņā.
Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 10. jūlija noteikumos Nr. 416 “Dzīvnieku liemeņu klasifikācijas noteikumi”” stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.