DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Izvērtē Stradiņa slimnīcas būvniecības projekta gaitu; darbus noslēgs gada beigās

Valdība otrdien, 31. janvārī, izskatīja Veselības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) vēsturisko korpusu atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas un renovācijas projektu, tajā skaitā plānotos termiņus un būvdarbu sadārdzinājumu.

Projektu sākotnēji bija plānots noslēgt 2022. gadā, taču termiņš pagarināts par gadu – visus darbus plānots pabeigt līdz 2023. gada beigām. Kopējais projekta budžets ir 3,46 miljoni eiro.

Slimnīcas vēsturisko korpusu atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas un renovācijas projekts ietver šādas aktivitātes:

  • siltumapgādes mezgla atjaunošana un pārbūve;
  • vēsturiskā 21.korpusa energoefektivitātes uzlabošana un telpu pielāgošana ambulatoro pakalpojumu sniegšanai;
  • teritorijas labiekārtošana;
  • vēsturiskā 5.korpusa energoefektivitātes uzlabošana un telpu pielāgošana darbam epidemioloģiskajos apstākļos.

Projekta kopējais sadārdzinājums aplēsts 1,3 miljonu eiro apmērā. Saistībā ar izmaksu pieaugumu ambulatoro kabinetu būvdarbus nolemts segt no slimnīcas budžeta, bet projektā tam paredzēto finansējumu novirzīt sadārdzinājumu segšanai pārējo aktivitāšu īstenošanai. Papildu sadārdzinājuma daļējai segšanai novirzīts Veselības ministrijas budžetā plānotais, bet neizlietotais finansējums prioritāram pasākumam “Zemes un nekustamo īpašumu iegādes investīcijas RAKUS, RPNC un PSKUS”, atbilstoši likumam “Par valsts budžetu 2022.gadam”. Savukārt pārējā sadārdzinājuma summa tiks  finansēta no slimnīcas budžeta, no investīcijām, kas iekļautas slimnīcas investīciju plānā, taču nav izmantotas – ieguldīšanas procesā ir radies ietaupījums vai arī notikusi darbību pārplānošana.

PSKUS ir daudzprofilu slimnīca, kas sniedz pilna apjoma neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību, kā arī nodrošina pirms un pēc diploma izglītību, veic zinātniskus pētījumus un nodrošina jaunu ārstniecības metožu un tehnoloģiju aprobēšanu un ieviešanu Latvijā. Slimnīca ir valsts kapitālsabiedrība, kurā visas kapitāldaļas pieder valstij, valsts kapitāla daļu turētājs ir Veselības ministrija. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU