DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Palielina atlīdzību par valsts apmaksātā asistenta pakalpojumiem izglītības iestādē

No 2023. gada 1. janvāra valsts nodrošinātā atlīdzība par vienu asistenta pakalpojuma stundu noteikta 4,79 eiro apmērā – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos, kas šodien, 2023. gada 31. janvārī, apstiprināti valdībā.

Šobrīd valsts par vienu asistenta pakalpojuma stundu maksā 4,50 eiro, ieskaitot visus nodokļus saistībā ar asistenta pakalpojuma sniegšanu. Stundas apmaksa palielināta, jo šā gada sākumā stājās spēkā jaunais minimālās mēneša darba algas apmērs.

Asistenta pakalpojumu pārvietošanās atbalstam un pašaprūpes veikšanai izglītības iestādē ir tiesīgi saņemt  bērni visos izglītības posmos  - pirmsskolas izglītībā, pamatizglītībā, profesionālajā  pamatizglītībā, arodizglītībā, vidējā izglītībā un profesionālajā vidējā izglītībā (izņemot speciālās izglītības iestādēs, kas saņem uzturēšanas izdevumus no valsts budžeta). Asistents sniedz atbalstu to darbību izpildē, kuras bērns nespēj veikt patstāvīgi, – pārvietoties izglītības iestādē un veikt pašaprūpi.

Uz 2022. gada 15. septembri  asistenta pakalpojumu izmantoja 421 bērns, no tiem 137 pirmsskolā, 282 – vispārējās izglītības iestādēs un 2 profesionālās izglītības iestādēs.

Asistenta pakalpojumu izglītības iestādē ir tiesīga sniegt fiziska persona, kurai ir darba vai personiskā pieredze personu ar invaliditāti aprūpē vai arī atbilstoša izglītība vai darba pieredze pedagoģijas, psiholoģijas, medicīnas, veselības vai sociālā darba jomā.

Šodien valdībā apstiprinātie grozījumi 2012. gada 9. oktobra noteikumos Nr. 695 "Kārtība, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu izglītības iestādē" pieejami Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU