DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministre pārrunā Eiropas Savienības aktualitātes

Ceturtdien, 19.janvārī, veselības ministre Līga Meņģelsone iepazīšanās vizītē tikās ar Latvijas Republikas pastāvīgās pārstāves Eiropas Savienībā (ES) vietnieku, vēstnieku Mārtiņu Kreitu un pārrunāja aktuālos jautājumus veselības jomā, kas tiek risināti ES līmenī.

Sarunas laikā ministre uzsvēra ne tikai Latvijai, bet arī citām ES dalībvalstīm svarīgo jautājumu par līgumu pārskatīšanas nepieciešamību ar ražotājiem par vakcīnu pret Covid-19 piegādēm.

“Sarunas par līguma nosacījumu izmaiņām ir risināmas Eiropas Komisijas līmenī un dalībvalstis atsevišķi tos nevar ietekmēt. Apzinoties ražotāju ieinteresētību nezaudēt līgumos paredzēto samaksu no dalībvalstu puses, būtiski būtu panākt vienošanos ar ražotājiem vai nu par piegāžu termiņa pagarinājumu vai vienoties par citu, piemēram, inovatīvu onkoloģijas medikamentu piegādi, kas tik ļoti nepieciešami, lai glābtu dzīvības” sacīja L. Meņģelsone.

Tikšanās laikā vēstnieks ES Mārtiņš Kreitus atzīmēja arī tuvākās Eiropas Savienības veselības ministru padomes sanāksmes, kas norisināsies š.g. 14. martā Briselē un 13. jūnijā Luksemburgā. Šajos formātos paredzēts apspriest zāļu un medicīnas ierīču pieejamību, regulu par Eiropas veselības datu telpu u.c. jautājumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU