DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšlietu ministrs ar Kanādas vēstnieku apspriež drošības jautājumus

Publicitātes foto

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis trešdien, 12. janvārī, Rīgā tikās ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Braienu Svorku (Brian Szwarc).

Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu sadarbība iekšējās drošības jautājumos, uzsvaru liekot uz ģeopolitisko situāciju reģionā. Uzmanība tika pievērsta situācijai uz Latvijas – Baltkrievijas un Latvijas – Krievijas robežas. Ministrs norādīja, ka, kamēr abām agresorvalstīs – Krievijā un Baltkrievijā pie varas būs to pašreizējie līderi, uz robežas jābūt ārkārtas stāvoklim. “Kamēr pie varas būs Vladimirs Putins un Aleksandrs Lukašenko, mēs dzīvojam ārkārtas apstākļos – ir nepārtraukti mēģinājumi ievest Latvijā cilvēkus no dažādām austrumu valstīm, masveidā izplatot nepatiesus negatīvus stāstus par Latviju. Ievestie migranti nāk tranzītā, no Maskavas caur Baltkrieviju,” tā M. Kučinskis.

Tāpat sarunas laikā tika akcentēta nepieciešamība palīdzēt bēgļiem, kas ierodas Latvijā no Ukrainas, bēgot no kara. “Ņemot vērā pašreizējo drošības situāciju reģionā, it īpaši karadarbību Ukrainā, mana galvenā prioritāte iekšlietu ministra amatā ir iekšējās drošības stiprināšana. Kā Krievijas kaimiņvalsts mēs droši vien vislabāk saprotam, kā šobrīd jūtas ukraiņi,” uzsvēra iekšlietu ministrs.

Kanāda bija viena no pirmajām NATO valstīm, kas 2004. gadā ratificēja Latvijas iestāšanos NATO. 2016. gada 8. jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā. Kopš 2017. gada Latvijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā ir izvietotas daudznacionālas bataljona lieluma kaujas grupas. Latvijā izvietotās kaujas grupas vadošā valsts ir Kanāda. Kanāda kā NATO kaujas grupas (eFP) Latvijā vadošā valsts nodrošina lielāko karavīru kontingentu ar 540 karavīriem. Tāpat Kanādas bruņotie spēki piedalās mācībās kopā ar Latvijas bruņotajiem spēkiem, kā arī nodrošina personālu NATO štāba integrācijas vienībā Latvijā. 2018. gada 7. februārī tika parakstīts un 2018. gada 27. aprīlī stājās spēkā Latvijas Republikas valdības un Kanādas valdības, ko pārstāv Kanādas Nacionālās aizsardzības departaments un Kanādas Bruņotie spēki, saprašanās memorands par paplašinātu partnerību aizsardzības jomā un drošības sadarbību. Memorands plašāk zināms kā vienošanās, kas paredz Kanādas spēku un apgādājamo uzturēšanos Latvijā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI