DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
2
2

Latvijas Pasts 2023.gadu sāk ar sešām pastmarkām filatēlijas sērijās Mājdzīvnieki un Ziedi

Publicitātes attēls

2023.gadu Latvijas Pasts sāk ar sešām pastmarkām, papildinot filatēlijas sērijas Mājdzīvnieki un Ziedi, katrā no tām izdodot trīs jaunas pastmarkas. Filatēlijas jaunumi tiks izdoti 13.janvārī. Katrai pastmarkai ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Jaunās pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta 13.janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Latvijas Pasts 2023.gada 13.janvārī papildina pastmarku sērijas Mājdzīvnieki un Ziedi, katrā no tām izdodot trīs jaunas pastmarkas ar dažādām nominālvērtībām un tirāžu.

Filatēlijas sērija Mājdzīvnieki tiek papildināta ar trim jaunām pastmarkām ar truša, tītara un zirga attēlu. Līdz ar tām izdota arī īpaša aploksne 800 eksemplāros. Šīm pastmarkām ir pašlīmējoša pamatne, tādējādi tās ir īpaši ērtas lietošanā.

Pastmarka Zirgs emitēta 500 000 eksemplāros, un tās nominālvērtība ir 1,65 eiro, kas paredzēta sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Pastmarka Trusis izdota 250 000 eksemplāru tirāžā ar nominālvērtību 0,45 eiro, savukārt pastmarkas Tītars tirāža sasniedz 250 000 eksemplāru, bet nominālvērtība – 0,65 eiro. Pastmarkas Trusis un Tītars paredzētas kombinēšanai ar citas nominālvērtības pastmarkām.

Arī filatēlijas sērija Ziedi tiek papildināta ar trim jaunām pastmarkām, un uz tām attēlota tulpe, roze un peonija – katras pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru.  Līdz ar jaunajām pastmarkām 800 eksemplāru tirāžā izdota arī pirmās dienas aploksne.  

Pastmarkas Tulpe nominālvērtība ir 0,02 eiro, pastmarka Roze izdota ar 0,05 eiro nominālvērtību, bet Peonija – 0,15 eiro. Visas trīs Ziedu sērijas jaunās pastmarkas ir paredzētas kombinēšanai ar citas nominālvērtības pastmarkām.

Visu filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Jaunās Mājdzīvnieku pastmarkas un aploksni iespējams aplūkot šeit, savukārt Ziedu sērijas filatēlijas jaunumus var aplūkot te.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2023.gada 27.janvārī.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI