DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. janvārī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

“LVM Zemes dzīles” veikta sertificēta ražošanas procesa kontroles novērtēšana

Aizvadītā gada rudenī sadarbībā ar neatkarīgu sertifikācijas organizāciju SIA “Bureau Veritas Latvia” norisinājās “LVM Zemes dzīles” ikgadējā sertificēta ražošanas procesa kontroles uzraudzības vizīte, kuras ietvaros, izlases veidā, novērtēta atbilstība ražošanas procesa prasībām 50 sertificētās derīgo izrakteņu ieguves vietās. Vizītes laikā tika novērtētas “LVM Zemes dzīles” ieviestās kvalitātes kontroles, paraugu ņemšanas un ražošanas procesa pārvaldības procedūras.

Novērtēšanas rezultātā secināts, ka “LVM Zemes dzīles” ieviestā ražošanas procesa kontrole atbilst ekspluatācijas īpašību noturības novērtējuma un pārbaudes sistēmai “2+” un tiek ievērotas prasības, kas noteiktas harmonizētajos standartos:

  • harmonizētajos standartos EN 13242:2002+A1:2007 “Minerālmateriāli nesaistītajiem un hidrauliski saistītajiem maisījumiem ceļu būvniecībai un ceļu konstrukcijām”,
  • EN 13043:2002, EN 13043/AC:2004 “Minerālmateriāli bituminētajiem maisījumiem un virsmas apstrādēm ceļiem, lidlaukiem un citiem satiksmes laukumiem”,
  • EN 12620:2002+A1:2008 “Minerālmateriāli betonam”.

““LVM Zemes dzīles” ražotie minerālie materiāli tiek izmantoti dažādu objektu būvniecībā, tāpēc to atbilstības novērtēšana jāveic atbilstoši tam, kā to paredz Eiropas Savienības parlamenta un padomes regula Nr. 305/211. Katram minerālo materiālu pielietojuma veidam ir savi nosacījumi, kā tie jānovērtē – sistēma “2+” nosaka ārēju novērtējumu ražošanas procesa kontrolei, sistēma “4” balstās uz ražotāja pašnovērtējumu. Piemēram, minerāliem materiāliem, kas tiek izmantoti asfalta un betona ražošanai, vai iestrādājami VSIA “Latvijas valsts ceļi” būvobjektos, ir jābūt sertificētiem atbilstoši sistēmai “2+”. Tāpat Rail Baltica dzelzceļa būvniecības specifikācija paredz nepārtrauktu minerālo materiālu testēšanu to ieguves vietā. Sertificēta ražošanas procesa ietvaros “LVM Zemes dzīles” veic regulāru minerālo materiālu testēšanu mūsu laboratorijā saskaņā ar standartos noteikto biežumu. Rezultātus komanda operatīvi izvērtē un potenciālie sadarbības partneri iegūst pilnvērtīgi sagatavotus minerālos materiālus un to maisījumus ar dokumentāciju, kas tālāk izmantojama kvalitātes apliecināšanai būvobjektā,” skaidro “LVM Zemes dzīles” kvalitātes speciālists Rinalds Šimens.

Papildus tam pārējās vairāk nekā 100 LVM apsaimniekotajās derīgo izrakteņu ieguves vietās tiek nodrošināta ražošanas procesa kontrole atbilstoši “4” sistēmai. Līdz ar to ikviens minerālo materiālu pircējs var būt drošs, ka sagatavoto minerālo materiālu kvalitāte ir novērtēta atbilstoši standartiem un tiem pievienotā ekspluatāciju īpašību deklarācija un CE marķējums atbilst visām būvizstrādājumu prasībām.

Vairāk informācijas par sertificētiem minerālajiem materiāliem, apjomiem un sadarbības iespējām var iegūt sazinoties ar "LVM Zemes dzīles" klientu attiecību speciālistiem:

AS “Latvijas valsts meži” biznesa virziens “LVM Zemes dzīles” 2017. gadā pirmo reizi saņēma ražošanas procesa kontroles sertifikātu, kas apliecina, ka ražotāja ieviestie minerālo materiālu ražošanas, pārdošanas un kvalitātes kontroles procesi noris saskaņā ar Eiropas Savienības harmonizētajos standartos noteiktajām prasībām. Katrs sertifikācijas cikls ilgst 3 gadus un regulāri tiek veikta “LVM Zemes dzīles” uzraudzība, lai pārliecinātos, ka ikdienā tiek īstenotas minerālo materiālu ražošanas procesa prasības.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU