DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. decembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvija paraksta nolīgumu par gaisa satiksmi ar Ruandu

Otrdien, 6. decembrī, parakstīts nolīgums par gaisa satiksmi ar Ruandas Republiku, kas dod iespēju uzsākt regulārus aviopārvadājumus starp Latviju un Ruandu, kā arī Latvijas un Ruandas aviokompānijām slēgt sadarbības līgumus par lidojumiem savu maršrutu tīklos.

Nolīgums tika parakstīts Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO) ikgadējā gaisa satiksmes pakalpojumu pasākuma ICAN2022 ietvaros, kas no 5. līdz 9.decembrim notiek Abudžā (Nigērija). No Latvijas puses nolīgumu parakstīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova.

Starpvalstu nolīgums ir tiesisks pamats gaisa pārvadājumu veikšanai starp Latviju un Ruandu, kas stiprina Latvijas aviācijas nozares konkurētspēju, uzlabo starptautiskās aviosatiksmes savienojamību un paver jaunas iespējas tautsaimniecības attīstībai kopumā, kā arī veicina Latvijas atpazīstamību pasaulē.

Nolīgums nosaka abu valstu aviokompāniju tiesības, definē gaisa pārvadājumu uzsākšanas nosacījumus un darbības noteikumus, kas jāievēro abu valstu aviokompānijām, veicot regulāros pasažieru un kravas gaisa pārvadājumus starp Latviju un Ruandu. Nolīgums nosaka arī nodokļu un nodevu piemērošanu, abpusēju licenču un sertifikātu atzīšanu, strīdu izšķiršanu un citus ar regulāras gaisa satiksmes veikšanu saistītus jautājumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU