DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku militārajā parādē tiks demonstrēti Latvijas militārās industrijas pārstāvju ražotie produkti un militārais transportlīdzeklis

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

18. novembrī plkst. 13.30 Rīgā, 11. novembra krastmalā, notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kurā pirmo reizi tiks demonstrēti Latvijas uzņēmēju ražotie bezpilota lidaparāti  un militārais transportlīdzeklis.

Latvijas bezpilota lidaparātu sistēmu izstrādātājs un ražotājs "Atlas Aerospace" demonstrēs bezpilota lidaparātu “Atlas Pro”. "Atlas Pro" ir viegla bezpilota sistēma, kas paredzēta lietošanai gandrīz jebkuros laika apstākļos un to var izpakot un uzstādīt vien trīs minūšu laikā. Šie jaunie Latvijā ražotie bezpilota lidaparāti tiek izmantoti arī kaujās Ukrainā.

Savukārt Latvijas bezpilota lidaparātu ražotājs “UAV Factory” demonstrēs savu jaunāko bezpilota izlūkošanas lidaparātu “Penguin C Mk 2 VTOL”, kas ir aprīkots ar vertikālās pacelšanās un nolaišanās iekārtām un izmantojams sarežģītā apvidū.

Parādē būs apskatāms arī Latvijas uzņēmumu SIA “Baltic Motorsport Promotion” un SIA “Vāģi” izstrādātais militārā apvidus transportlīdzekļa prototips “VR-1 FOX”, kas izgatavots, ņemot vērā Nacionālo bruņoto spēku, tostarp arī Zemessardzes, prasības. Šis automobilis ar unikālu veiktspēju ir spējīgs doties pat visgrūtākajās operācijās un ir īpaši piemērots Latvijas klimatiskajiem un ģeogrāfiskajiem apstākļiem.

Sadarbība ar Latvijas militārās industrijas ražotājiem un uzņēmumiem stiprina aizsardzības nozares un militārās industrijas kopējās spējas visaptverošas valsts aizsardzības stiprināšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI