DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. novembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valdība godinās Ministru kabineta balvas 2022. gada laureātus

Otrdien, 22. novembrī, valdības vārdā Ministru prezidents un nozaru ministri pasniegs sešas Ministru kabineta balvas ievērojamām Latvijas personībām un labdarības organizācijām par nozīmīgu veikumu Latvijas valsts attīstībā, zinātniskajā, kultūras un sabiedriskajā jomā. Šie laureāti ir izcils profesionalitātes, neatlaidības un aizrautīguma piemērs.  

Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums, nākamais augstākais apbalvojums valstī aiz Triju Zvaigžņu ordeņa. Laureāti saņem Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

Par sevišķiem sasniegumiem zinātnē par darbu kopu “Oriģinālu zāļvielu darbības mehānismu noskaidrošana un jaunu pielietojumu izstrāde” Ministru kabineta balvu saņems Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe Maija Dambrova. Akadēmiķe attīstījusi un patentējusi zāles sirds un asinsvadu, centrālās nervu sistēmas ārstēšanai un citu slimību novēršanai. Tāpat M. Dambrova nesusi Latvijas vārdu visā pasaulē, jo viņas publikācijas iekļautas visaugstākā līmeņa zinātniskajos izdevumos.

Savukārt ķīmijas zinātņu doktoram Andrejam Rauhvargeram nozīmīgais apbalvojums piešķirts par būtisku ieguldījumu augstākās izglītības attīstībā. Kopš 1999. gada paveikts daudz, lai Latvijas augstākās izglītības sistēma būtu vienota ar citām attīstītām Eiropas valstīm. A. Rauhvargers ieguldījis daudz pūļu un enerģijas, lai Latvijā tiktu ieviesta nu jau ierastā bakalaura, maģistra un doktora grādu sistēma, kā arī Eiropā vienotā kredītpunktu sistēma un diplomu atzīšana. 

Par neatsveramu ieguldījumu Latvijas opermūzikas, tās jaunrades un starptautiskās atpazīstamības veicināšanā visa mūža garumā balvu saņems arī diriģents Aleksandrs Viļumanis. A. Viļumanis ir viens no Latvijas spilgtākajiem operas, baleta un vokālsimfoniskās mūzikas diriģentiem. Viņš sniedzis arī būtisku ieguldījumu Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku izveidē un attīstīšanā.

2022. gada Ministru kabineta balvas laureāti ir arī biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”, kas aktīvi iesaistījusies, veidojot un nodrošinot atbalstu patvēruma meklētājiem Latvijā. Sākotnējais entuziastu pulciņš nu jau izaudzis par spēcīgu biedrību, kas ar laika gaitā gūto pieredzi un izpratni par patvēruma meklētāju ikdienas vajadzībām ir palīdzējusi virzīt sistēmiskas izmaiņas. Tā uzlabojusi palīdzības sniegšanu visā valstī.

Par ieguldījumu ārpusģimenes aprūpes, bērnu un ģimeņu atbalsta sistēmas veidošanā un bērnu interešu aizstāvību Ministru kabineta balvu šogad saņems arī Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija. Tā palīdz vairāk nekā 1200 bērniem gadā, sniedzot visdažādāko atbalstu arī vecākiem, aizbildņiem, audžuģimenēm un citiem. Tikpat nozīmīgs ir asociācijas ieguldījums sociālo pakalpojumu attīstībā Latvijā kopumā, tai skaitā paplašinot iespējas ģimeniskā vidē dzīvot arī tiem cilvēkiem, kuri pašu spēkiem to nespētu.

Savukārt Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra zinātniskās daļas vadītājai, Laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas vadošajai pētniecei, agronomijas zinātņu doktorei Sanitai Zutei Ministru kabineta balva piešķirta par nozīmīgu zinātnisko un sabiedrisko sniegumu Latvijas tautsaimniecībā. S. Zute darbojas pētniecībā un vienlaikus gan aizstāv pētniecības vajadzības, gan meklē Latvijas tautsaimniecībai vērtīgākās iespējas, prasmīgi savedot kopā zemniekus, zinātniekus un politikas veidotājus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU