DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām par iespējamu krāpšanu lielā apmērā

14. novembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības meitas uzņēmuma valdes locekli, kā arī fizisku personu par iespējamu krāpšanu lielā apmērā. Papildus bijušajai valsts amatpersonai tiek inkriminēta iespējama dokumentu viltošana, savukārt fiziskajai personai – dokumentu viltošana mantkārīgā nolūkā.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka bijusī valsts amatpersona ar fizisku personu, kas ir sabiedrisko attiecību aģentūras valdes priekšsēdētājs, iespējams, veica krāpšanu un dokumentu par sabiedrisko attiecību pakalpojumiem, kas netika veikti, viltošanu. Tādā veidā abas personas no Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības meitas uzņēmuma varētu būt prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus 43 076 eiro apmērā. Izmeklētie noziedzīgie nodarījumi īstenoti laika posmā no 2018. gada 27. jūlija līdz 2019. gada 30. janvārim.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2021. gada 20. septembrī aizdomās par iespējamu Krimināllikuma 327. panta pirmajā daļā un 177. panta trešajā daļa noteiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem – dokumentu viltošanu un krāpšanu lielā apmērā. KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU