DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Zinātnes kafejnīca atgriežas ar zinātnieku neražu stāstiem

Zinātnes kafejnīcā, kas pēc ilgāka pārtraukuma 24. novembrī atgriezīsies pie zinātnes entuziastiem, satiksies izcili Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki, kuri dalīsies savos zinātnes neražas stāstos.

Zināms, ka eksperiments nekad nesanāks ar pirmo reizi, varbūt pat ne ar otro, trešo, ceturto… Zinātnē, gluži tāpat kā citās nozarēs un ikdienas situācijās, gadās neražas. Taču no neražām, kuras visbiežāk radušās kļūdu dēļ, ir jāmācās – tās tikai palīdz augt, meklēt citus risinājumus un nepadoties.

Ar šo diskusiju LU vēlas lauzt stereotipu – arī zinātnieki ir tikai cilvēki un pieļauj kļūdas. Pat spožākajiem zinātnes prātiem gadās ko sajaukt, aizmirst, kļūdīties, iespējams, pat eksperimenta laikā kaut ko uzspridzināt! Tomēr šīs neražas, kļūdas, varbūt pat izgāšanās, par kurām šodien pētnieks jau var pasmieties, nenoliedzami ir palīdzējušas būt labākam zinātniekam, nepadoties un attīstīties.

24. novembrī plkst. 17.00 LU Akadēmiskā centra Dabas mājas vestibilā (Jelgavas ielā 1) pavisam vieglā gaisotnē pie kafijas tases savos neražu stāstos dalīsies:

  • LU rektors profesors Indriķis Muižnieks. Rektora ikdiena ir ļoti piesātināta, jo pienākumu ir ļoti daudz, turklāt darbs ar studentiem un zinātnē ne mirkli nav apstājies. Paturot prātā, ka kļūdīties ir cilvēcīgi, I. Muižnieks pastāstīs, kādas neražas gadās rektoriem.
  • Kvantu fiziķis LU profesors Vjačeslavs Kaščejevs. Viens no mūsu laika spožākajiem prātiem, kurš ar savu runātprasmi spēj radīt interesi par kvantu fiziku teju ikvienam, kurš ir gatavs klausīties. Taču arī izciliem zinātniekiem gadās neražas un izaugsmes trajektorija nav gājusi taisnā līknē, bet apmetusi kādu cilpu.
  • Literatūrzinātniece, valodniece, publiciste, rakstniece LU profesore Janīna Kursīte-Pakule. Profesores akadēmiskā izglītība sakņojas praktiskā, dzīves pārbaudītā pieredzē – folkloras ekspedīcijās, kuru laikā gadījušies piedzīvojumi, negadījumi un dzīves anekdotes.
  • Polārpētnieki Kristaps Lamsters un Jānis Karušs. Pētot miljons gadu senu pagātni, kas apslēpta ledājos Antarktīdā, Grenlandē un Islandē, LU polārpētniekiem gadījušās dažādas ķibeles, varbūt pat tādas, par kurām nemaz nevar visiem stāstīt!

Zinātnes kafejnīcu vadīs LU profesors, radio NABA raidījuma “Zinātnes vārdā” vadītājs Ivars Austers.

Uz Zinātnes kafejnīcu aicināts ikviens interesents – tā būs lieliska iespēja dzirdēt amizantus stāstus un uzdot jautājumus zinātniekiem, kā arī laimēt dāvanas LU viktorīnā!

Zinātnes kafejnīcas mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU