Tā, piemēram, poligona “Grantiņi” rekultivācijas rezultātā desmit gadu laikā tiks samazināts atbērtnes infiltrāta daudzums par 96%, kā rezultātā tiks samazināts vides piesārņojuma risks –ierobežots piesārņojošo vielu daudzums, kas var nonākt augsnē.
Ministrs Plešs: “Atkritumu apsaimniekošana ir viena no nozīmīgākajām vides aizsardzības jomām, tādēļ ir būtiski ne vien gādāt par to, lai radītie atkritumi nonāk tam paredzētajās vietās, bet arī nodrošināt vides prasību rūpīgu ievērošanu, kad tie nokļūst poligonā. Poligonā “Grantiņi” ir apglabāti vairāk nekā 95 tūkstoši tonnu atkritumu, un, lai novērstu riskus apkārtējai videi, dabai un vietējiem iedzīvotājiem, rekultivācijas īstenošana ir nacionālas nozīmes vides aizsardzības projekts.”
Ja netiek veikta poligona rekultivācija pilnā mērā atbilstoši noteiktajām prasībām, tiek apdraudēta apkārtējās vides kvalitāte un netiek novērsta un izslēgta vides piesārņošana. Lai nodrošinātu šo prasību ievērošanu, Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF) sniedzis pozitīvu atzinumu par finansējuma piešķiršanu gandrīz 150 tūkst. EUR apmērā, kas tostarp ļaus sakārtot poligona teritoriju un novērst potenciālos vides piesārņojuma draudus. Finansējums piešķirts, lai kompensētu iztrūkstošo daļu pilnai rekultivācijas veikšanai.