DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Ministrs Plešs apmeklē atkritumu poligona “Grantiņi” teritoriju; drīzumā plānota rekultivācija

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, tiekoties ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, apmeklē sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonu “Grantiņi”, lai iepazītos ar plānotajiem poligona rekultivācijas darbiem.

Tā, piemēram, poligona “Grantiņi” rekultivācijas rezultātā desmit gadu laikā tiks samazināts atbērtnes infiltrāta daudzums par 96%, kā rezultātā tiks samazināts vides piesārņojuma risks –ierobežots piesārņojošo vielu daudzums, kas var nonākt augsnē.

Ministrs Plešs: “Atkritumu apsaimniekošana ir viena no nozīmīgākajām vides aizsardzības jomām, tādēļ ir būtiski ne vien gādāt par to, lai radītie atkritumi nonāk tam paredzētajās vietās, bet arī nodrošināt vides prasību rūpīgu ievērošanu, kad tie nokļūst poligonā. Poligonā “Grantiņi” ir apglabāti vairāk nekā 95 tūkstoši tonnu atkritumu, un, lai novērstu riskus apkārtējai videi, dabai un vietējiem iedzīvotājiem, rekultivācijas īstenošana ir nacionālas nozīmes vides aizsardzības projekts.”

Ja netiek veikta poligona rekultivācija pilnā mērā atbilstoši noteiktajām prasībām, tiek apdraudēta apkārtējās vides kvalitāte un netiek novērsta un izslēgta vides piesārņošana. Lai nodrošinātu šo prasību ievērošanu, Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF) sniedzis pozitīvu atzinumu par finansējuma piešķiršanu gandrīz 150 tūkst. EUR apmērā, kas tostarp ļaus sakārtot poligona teritoriju un novērst potenciālos vides piesārņojuma draudus. Finansējums piešķirts, lai kompensētu iztrūkstošo daļu pilnai rekultivācijas veikšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU