DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

LTRK domnīca Futurum Latvia prezentēs pētījumu par valsts pārvaldes efektivitāti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) neatkarīgā domnīca Futurum Latvia ir izstrādājusi pētījumu par valsts pārvaldes efektīvu darbību konkurētspējas paaugstināšanai, tā rezultātu prezentācija un ekspertu diskusija norisināsies 9. novembrī LTRK namā, kā arī būs vērojama tiešsaistē.

Globalizācijas, digitālizācijas un straujo ekonomisko procesu ietekmē Latvijā, tāpat kā lielā daļā pasaules, notiek strauja attīstība un paradumu maiņa dažādās jomās. Lai neatpaliktu no globālajiem procesiem un attīstībā tiktu līdzi labklājīgākajām Eiropas valstīm, nepieciešama vieda pieeja un atbilstoša stratēģiskā plānošana. Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam starp prioritārajiem attīstības virzieniem ir minēti ieguldījumi cilvēkkapitālā, inovatīva un eko-efektīva ekonomika, inovatīva pārvaldība un sabiedrības līdzdalība. Šo mērķu sasniegšanā liela loma ir valsts pārvaldei, tāpēc domnīca Futurum Latvia veica pētījumu “Valsts pārvaldes efektīva darbība konkurētspējas paaugstināšanai” ar mērķi noskaidrot valsts pārvaldes iestāžu efektivitātes rādītājus, procesu ātrumu un lietderību, kā arī orientāciju uz cilvēku, sabiedrību.

Pētījumā analizēti normatīvie dokumenti, statistikas dati, iepriekš veiktie pētījumi, kā arī veiktas fokusgrupas intervijas un ministriju pašvērtējuma rezultātu interpretācija. Atbilstoši izdarītajiem secinājumiem, ir izstrādāti īstermiņa un ilgtermiņa risinājumu ieteikumi valsts pārvaldes efektivitātes rādītāju uzlabošanai, kas nozīmētu nepārtrauktu ekonomisko izaugsmi un sabiedrības attīstību.

Valsts pārvaldes efektivitātes pētījuma prezentācija notiks 9. novembrī plkst. 10:00 – 12:00 LTRK namā, Kr. Valdemāra ielā 35, kā arī būs vērojama tiešsaistē LTRK Facebook profilā. Ekspertu diskusijā par pētījuma rezultātiem piedalīsies Ekonomikas ministrijas administrācijas vadītāja Dace Gaile, Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktors Larijs Martinsons, Finanšu ministrijas vecākā eksperte stratēģiskās plānošanas un risku vadības jautājumos Marika Valdmane, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā, Nodokļu pārvaldes direktore Dace Pelēkā un Uzņēmumu reģistra Funkciju izpildes departamenta direktore Ruta Gorbunova – Meisīte. Pasākumu vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI