DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna Nacionālo bruņoto spēku Sakaru skolas karoga svinīgajā pasniegšanas ceremonijā

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Aizsardzības ministra kungs, komandiera kungs, karavīri, klātesošie!

Šodien ir nozīmīga diena ne tikai Sakaru skolai un mācību vadības pavēlniecībai, bet gan visiem Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Šodien Jūs saņēmāt savas vienības karogu. Ikkatra vienība ir nokomplektēta tikai tad, kad tai ir savs karogs.

Sakaru skolas dibināšana notika 1992. gada 15. maijā. Tomēr tās pirmsākumi ir rodami jau gadu agrāk, kad Aizsardzības spēki pārņēma aizsardzības sakaru bāzi Siguldā un sāka apmācīt sakarniekus. Bet pēctecība jums ir arī ar 1919. gadā dibināto Elektrotehniskā diviziona Sakaru vienību.

Kopš 1991. gada, kad darbu sākāt ar vecām un vienkāršām iekārtām, Sakaru skolas uzdevumi ir kardināli mainījušies. Sakaru specialitātei klāt nākušas datortehnikas, datorprogrammas un NATO, Eiropas Savienības līmeņa kriptēšanas tehnoloģijas.

Šajos gados ir paveikts liels darbs. Veiksmīgas modernu sakaru tehnoloģijas prasa inteliģentus, izglītotus un radošus karavīrus. Jūsu skolas darbs ir tādus izveidot un sagatavot visiem Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Tas, cik veiksmīgi Jūs pildīsiet šo savu uzdevumu, varētu izšķirt mūsu karavīru un vienību veiksmi reālās kaujas operācijās, mūsu tēvzemes aizsardzībā. Tā ir liela atbildība.

Sakaru skolas karavīri!

Ikvienam karavīram un vienībai tās karogs ir svētums, kas ir sargājams vairāk par dzīvību.

Jūsu skolas karogā ir redzama gan jūsu skolas emblēma, gan senlatviešu karavīrs, kurš cīnās ar melno bruņinieku. Mums tālu nav jāaizdomājas, lai pateiktu, kurš šodien ir melnais bruņinieks.

Laikā, kad Ukraina varonīgi cīnās par neatkarību un brīvību, kad redzam krievu iebrucēju pastrādātos noziegumus, mēs skaidri apzināmies, ka mums vienmēr ir jābūt gataviem aizstāvēt savu valsti, savu tautu un savu demokrātiju. Esmu pārliecināts, ka Nacionālie bruņotie spēki, tai skaitā Sakaru skola, ir šim uzdevumam gatavi.

Karogā ir attēlota jūsu devīze: “Spoži zibeņi zaro – pērkons līdz ar mums karo.” Novēlu jums augsti turēt šo lepno karogu un būt uzticīgiem tā devīzei gan šodien, gan nākotnē!

Šai karogā ir ietverta Sakaru skolas būtība. Lai tas apliecina jūsu kaujas garu un Latvijas karavīru patriotismu!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU