DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Dabas muzejā sestdien notiks pasākums par nakts dzīvniekiem

Rudens skolēnu brīvlaika sestdienā, 29. oktobrī, Dabas muzejā notiks ģimenes diena „Sikspārņi un citi nakts radījumi”. Pasākumā apmeklētāji uzzinās, ko biologi domā, sakot, „aktīvs krēslā vai iestājoties tumsai”, kādi nakts dzīvnieki sastopami Latvijā un vai visi sikspārņi ir melni.

Ģimenes dienas ir viens no iemīļotākajiem pasākumiem Dabas muzejā. Tās notiek mēneša pēdējā sestdienā un ir interesantas bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam.  Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu par kādu aktuālu dabas tēmu. Uzdevumu atrisinājumi jāmeklē muzeja ekspozīcijās un tos palīdz noskaidrot arī muzeja pedagogi.

Šoreiz ģimenes diena veltīta Latvijas un citu zemju savvaļā mītošajiem radījumiem, kas ir aktīvi diennakts tumšajā laikā. Pasākumā runāsim par to, kā dzīvnieki tam pielāgojušies un, ko biologi domā, sakot, „aktīvs krēslā vai iestājoties tumsai”. Kur tie paliek dienā un, vai arī augi var būt aktīvi naktī. Mazie dabas pētnieki kopā ar muzeja speciālistiem un vecākiem pildīs uzdevumu grāmatiņu, meklējot atbildes ekspozīcijās „Latvijas zīdītāji”, „Pasaules dzīvnieki” un „Latvijas putni”. Tie, kas vēlēsies, mājās varēs doties ar mazu pašdarinātu sikspārnīti.

Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 3,00 € ģimenei. Biļetes varēs iegādāties muzeja kasē.

Plašāka informācija par ģimenes dienu un citām norisēm www.dabasmuzejs.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU