DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Medijpratības nodarbībās jaunas zināšanas ieguvuši vairāk nekā 500 skolēnu no 14 Austrumu pierobežas skolām

Kultūras ministrijas (KM) un Latvijas Universitātes (LU) sadarbības projekta “Medijpratības un informācijpratības nodarbības Latvijas austrumu pierobežas reģionu mācību iestādēs” ietvaros LU Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas mācībspēki līdz šim jau noturējuši nodarbības vairāk nekā 500 audzēkņiem no 14 Latvijas Austrumu pierobežas skolām. Projekts tiks turpināts jaunnedēļ, noslēdzoties skolēnu brīvlaikam.

LU pētnieki - Klinta Ločmele, Anastasija Tetarenko, Velta Skolmeistare, Viktorija Tkačenko, Raivis Vilūns un Kaspars Līcītis - paviesojušies jau 14 Austrumu pierobežas skolās, uzrunājot vairāk nekā 500 skolēnus no Baltinavas vidusskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas, Rekavas vidusskolas, Rugāju vidusskolas, Zilupes vidusskolas, Ciblas vidusskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Dagdas vidusskolas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, Rēzeknes 2. vidusskolas, Rēzeknes 5.pamatskolas, Rēzeknes 6.pamatskolas un Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas.

Kopumā LU pētnieki plāno medijpratības un informācijpratības nodarbības noturēt 20 Latgales pierobežas skolās.

“Šī projekta un līdz ar to arī praktisko nodarbību mērķis ir uzlabot 9.-12. klašu jauniešu medijpratību un informācijpratību Austrumu pierobežas skolās kontekstā ar Krievijas uzsākto un īstenoto karadarbību Ukrainā, dezinformācijas izplatīšanu, tās atpazīšanu un radītajiem riskiem. Pēc Kultūras ministrijas aicinājuma Latvijas Universitātes pētnieki nodarbību saturā ietvērušia informāciju par notikumiem Ukrainā, bēgļiem, Krievijas agresiju un dezinformācijas izplatību, tās atpazīšanu un dezinformācijas radītajiem riskiem,” akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.

“Aptaujājot skolēnus šo nodarbību beigās, dominējoši lielākā daļa atzīst - nodarbība ir patikusi, un šādas lekcijas nākotnē labprāt vēlētos apmeklēt vēl. Skolēni atzīst, ka stundas laikā ieguvuši jaunas zināšanas par to, kas ir dziļviltojumi (deep fake), kas ir naida runa, kā pārbaudīt attēlu autentiskumu, kā strādā Tik Tok algoritms,” stāsta projekta vadītāja, LU docente Laura Ardava – Āboliņa.

KM un LU sadarbības projekta “Medijpratības un informācijpratības nodarbības Latvijas austrumu pierobežas reģionu mācību iestādēs” kopējā līgumsumma ir 8 890 eiro, neieskaitot PVN.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU