DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes autobusu nomaiņa uz mūsdienīgiem un videi draudzīgiem - solis tuvāk zaļajiem mērķiem

Eiropas zaļais kurss ir panākt klimatneitralitāti līdz 2050. gadam, samazinot transporta radītās emisijas līdz 2030.gadam vismaz par 55 %. Latvijas lielākais izaicinājums ir zaļināt satiksmi, jo transportlīdzekļi ir viens no lielākajiem CO2 avotiem, kas rada aptuveni ceturtdaļu Eiropas Savienības (ES) siltumnīcefekta gāzu emisiju (SEG).

“Latvijā īstenotie pasākumi, nomainot sabiedriskos transportlīdzekļus uz mūsdienīgiem un videi draudzīgiem, ir solis tuvāk Eiropas zaļajiem mērķiem. Reģionālajā satiksmē to īsteno pārvadātāji, savukārt valstspilsētās, kur satiksme ir intensīvāka un sabiedriskais transports rada lielāko vides piesārņojumu, autobusi tiek iegādāti ar ES fondu atbalstu. Samazināts SEG emisiju daudzums un tīrāka vide ir būtisks aspekts, vienlaikus, tikpat svarīgi ir iedzīvotāju ieguvumi - ērtāka, ātrāka un komfortablāka pārvietošanās, kas ir labs pamats ceļā uz mūsu pārvietošanās paradumu maiņu.  Ērtības un zemākas izmaksas ir kritēriji, ko novērtējam, lai savu izvēli izdarītu par labu sabiedriskajam transportam, nevis personīgajam auto“, skaidro Satiksmes ministrijas valsts sekretāres vietniece Ligita Austrupe.

Vienoto Eiropas zaļo mērķu sasniegšanai Latvijā tiek attīstīta ilgtspējīga transporta infrastruktūra un, tāpat kā citās Eiropas valstīs, dzelzceļš tiek stiprināts kā sabiedriskā transporta mugurkauls. Lai nodrošinātu iedzīvotāju mobilitāti visā valsts teritorijā, vilcienu satiksmi papildina reģionālais sabiedriskais transports. Autotransporta direkcija, īstenojot reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu, ir izvirzījusi prasības pārvadātājiem attiecībā uz autobusu parka tehniskajām prasībām, proti, vecie autobusi reģionālajā satiksmē tiek aizstāti ar mūsdienīgiem, ērtākiem un videi draudzīgākiem autobusiem.

Valstspilsētās satiksmes autobusu nomaiņa uz mūsdienīgiem transportlīdzekļiem, kas ir pasažieriem ērtāki un videi draudzīgi, tiek īstenota ar ES Kohēzijas fonda 44,9 milj. līdzfinansējumu. Līdz nākamā gada beigām astoņās Latvijas valstspilsētās (Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī) pasažieru pārvadājumiem kopumā būs iegādāti 145 mūsdienīgi un videi draudzīgi autobusi. Uz šo brīdi valstspilsētās jau ir iegādāti 74 autobusi, savukārt līdz nākamā gada beigām tiks iegādāts vēl 71 autobuss. Iegādāto mūsdienīgo un videi draudzīgo autobusu darbību nodrošina ar elektrību, saspiesto dabasgāzi, duālo dīzeļdzinēja un elektrodzinēja sistēmu (hibrīdi).

Ieguvumi izmantojot jauniegādātos autobusus ir ne tikai ērtības pasažieriem un tīrāka vide, bet arī zemākas ekspluatācijas izmaksas autoparkiem un mūsdienīgāki darba apstākļi autobusu šoferiem.

Vairāk informācijas par ES fondiem un atbalsta jomām 2014.-2020. gada plānošanas periodā Satiksmes ministrijas mājas lapā: https://www.sam.gov.lv/lv/2014-2020gada-planosanas-periods-0

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU