DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

LPS realizētā projektā organizētās mācības palīdzējušas rast motivāciju un iedvesmu turpmākam darbam

Trešdien, 19. oktobrī, notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) īstenotā projekta “Cienīgs darbs sociālās jomas darbiniekiem Latvijā” noslēguma konference, kurā tā dalībnieki un  īstenotāji atskatījās uz projekta laikā gūtajām atziņām, panākumiem un ieguvumiem no profesionālajiem mācību semināriem un diskusijām gan sociālās jomas darbiniekiem, gan pašvaldību politiķiem. Viena no gūtajām atziņām organizēto apmācību dalībniekiem bija – tās palīdzējušas rast motivāciju spēkus un iedvesmu turpmākajam darbam.

Atklājot konferenci, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis pateicās ikvienam, kurš bija iesaistījies šajā projektā. “Šis projekts notika laikā, kad visa sabiedrība saskārās ar vairākām krīzēm pēc kārtas, un sociālā sfēras darbinieki bija viens no spēcīgiem piesaistes punktiem, lai kopīgi tiktu pāri krīžu izaicinājumiem ikdienā. Tāpēc priecēja pozitīvā atgriezeniskā saite no sociālajiem darbiniekiem, vadītājiem un pašvaldību politiķiem par organizētajiem mācību semināriem, kas bijušu vērtīgi viņu ikdienas darbā.”

Uzrunājot konferences dalībniekus, Norvēģijas Karalistes vēstniece Latvijā V.E. Īne Morenga (Ine Måreng) izteica atzinību sociālās jomas darbiniekiem, kuri sabiedrības labā dara nozīmīgu darbu, lai gan tas nav pietiekami novērtēts. Vienlaikus viņa pauda cerību, ka pateicoties šim projektam un tālākām aktivitātēm, tostarp projektiem nākotnē, izdosies šo mainīt. Vēstniece pauda gandarījumu, ka Latvijā pašvaldības ir ieinteresētas pārņemt labo praksi no Norvēģijas sociālās sfēras pamatprincipiem.

LPS padomniece Sniedze Sproģe, prezentējot rekomendācijas cienīga darba principu īstenošanai sociālajā sektorā Latvijā, uzsvēra, nepieciešamību stiprināt  personāla politiku visos līmeņos, veidojot cieņpilnu attieksmi, saprotamu un taisnīgu sociālās jomas attīstības politika katrā pašvaldībā. Pašvaldībām ir jāattīsta tādu pārvaldes kultūru, kas ir atvērta,  elastīga un vērsta uz sadarbību, un vienlaikus stabila. Viņa iesaka  noteikt trīs līdz piecas vērtības, kas raksturo konkrētās pašvaldības kā vienotas organizācijas darba garu un kultūru, kā arī noteikt personālpolitikas vērtības.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns klātesošajiem uzsvēra kopīga darba un sarunu nozīmību, lai sociālās jomas pārstāvji justos labi, cienīgi un novērtēti savā darbā, un būtu motivēti palikt šajā sfērā.

Projekta īstenošanas laikā kopš 2020. gada aprīļa tika organizēti 13 gan attālināti, gan klātienes profesionālie mācību semināri par sociālo dienestu vadītājiem, nozares profesionāļiem un politiķiem aktuālām tēmām. Pasākumus kopumā apmeklējuši teju pusotrs tūkstotis dalībnieku. To dalībnieki ļoti augstu novērtēja šo mācību lietderību, sniegto iespēju pieredzes apmaiņai ar kolēģiem. Mācības arī palīdzējušas rast motivāciju, spēku un iedvesmu turpmākam darbam. Semināros tika apgūta efektīva komunikācija, ilgtspējīga komandas vadīšana, konfliktu risināšana, sociālo pakalpojumu plānošana un nodrošināšana pašvaldībās, pārmaiņu  vadība un daudzas citas tēmas vēl tika skatītas mācībās. Mācību semināru dalībnieki norādīja arī uz tēmām, kuras vēl būtu vērtīgi turpināt apgūt - komunikācija, sadarbība darbinieku un politiķus starpā, komunikācija e-vidē un starpinstitūciju sadarbību.

Konferencē vērtīgu prezentāciju par organizatoriskajiem, praktiskajiem, psiholoģiskajiem un veselības aspektiem saistībā ar izvairīšanos darbinieku izdegšanas sniedza Grethe Holtan Intuīcijas skolas Norvēģijā dibinātāja. Savukārt Latvijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inese Lāčauniece uzsvēra sociālā dialoga un darba koplīguma nozīmi taisnīgas darba samaksas un darba apstākļu noteikšanā. Norvēģijas Vietējo un reģionālo pašvaldību asociācijas pārstāve Elita Cakule aicināja atcerēties, ka galvenais stūrakmens sociālajā sfērā ir cilvēkresurss, tāpēc tas ir jānovērtē un jāspēj iesaistīt visos procesos, lai būtu pieejams cienīgs darbs šīs jomas pārstāvjiem.

Projekta mērķis ir veicināt cienīga darba principu īstenošanu sociālā jomas darbinieku darba vides uzlabošanai Latvijā, izmantojot sociālo dialogu šī mērķa sasniegšanai. Latvijas Pašvaldību savienības partneri šajā projektā ir Latvijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrība, Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija (KS), Norvēģijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrība (Fagforbundet).

Projekts tiek īstenots ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2014-2021 programmas “Sociālais dialogs – cienīgs darbs” finansiālu atbalstu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU