DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. septembrī, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Piektdien notiks CFLA rīkotā konference “Nākotnes vēr(t)ība”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Atzīmējot Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) 25. pastāvēšanas gadskārtu, piektdien, 9. septembrī, notiks konference “Nākotnes vēr(t)ība”, kur sešpadsmit iedvesmojošus stāstus caurvīs četru vērtību – izaugsmes, sadarbības, stabilitātes un godprātības – dažādie rakursi.   

CFLA direktore Anita Krūmiņa: “Aģentūra no tās dibināšanas 1997. gadā līdz šim brīdim ir pastāvīgi “augusi” – kā uzticēto pienākumu apjomā, tā uzkrātajā pieredzē un spējās. Šajā jubilejas reizē vēlamies ne tik daudz atskatīties uz paveikto, kā raudzīties nākotnes virzienā un rast ierosmes izaugsmei, sadarbībai, stabilitātei un godprātības principu attīstīšanai katra paša un organizāciju ikdienā. Esmu gandarīta par dažādās jomas pārstāvošo lektoru komandu, kas ir atsaukušies aicinājumam dalīties ar savu skatījumu un vērtīgo pieredzi. Lai noderīgas atziņas ikvienam, kas klātienē vai attālināti šajā tikšanās reizē būs kopā ar mums!”

Par lektoriem

Konferenci atklās Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja, finanšu ministrs Jānis Reirs, finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis un CFLA direktore Anita Krūmiņa.

Kā lektori konferencē uzstāsies: Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre; Matīss Paegle, BaltCap investīciju direktors; Andris Bite, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents, SIA “Karavela” valdes loceklis un līdzīpašnieks; Lauris Liepa, konstitucionālo un finanšu tiesību eksperts; Andžs Ūbelis, eksperts publisko finanšu jomā; Nata Lasmane, ES fondu revīzijas iestādes vadītāja; Jānis Brazovskis, Finanšu nozares asociācijas valdes loceklis; Julgī Stalte, lībiešu dziedātāja un tautas mūziķe; Marita Salgrāve, OLAF Uzraudzības padomes locekle, INTOSAI Publiskā sektora audita standartu padomes locekle; Anda Rožukalne, Latvijas sabiedrisko mediju tiesībsardze, Rīgas Stradiņa universitātes profesore; Intars Zitāns, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks; Rūta Dimanta, ziedot.lv vadītāja; Anna Andersone, Riga TechGirls vadītāja; Normunds Bergs, SAF Tehnika valdes priekšsēdētājs; Inese Vaivare, biedrības “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” direktore; Zanda Rubene, Latvijas Universitātes profesore. Konferenci vadīs žurnālists Tālis Eipurs.

Konferences programma un tiešraide

Interesentus aicinām konferences norisei sekot līdzi tiešraidē CFLA mājaslapā (www.cfla.gov.lv) – 9. septembrī no plkst. 10.30 līdz 16.00, kā arī CFLA facebook.com kontā.

Ieskats CFLA vēsturē

CFLA tika izveidota pirms 25 gadiem 1997. gada 21. oktobrī tika parakstīts Saprašanās memorands starp Eiropas Komisiju un Latvijas Republikas valdību par Eiropas Komisijas finansēto programmu decentralizētās ieviešanas sistēmas darbības uzsākšanu Latvijā, izveidojot Centrālo finanšu un kontraktu vienību (CFKV). Institūcija uzsāka darbību, administrējot trīs Phare programmas ar kopējo finansējumu 28 miljoni eiro.

Ar 2004. gada sākumu tā tika pārveidota par valsts aģentūru, kas turpmākajos gados administrējusi projektus, kuri ir līdzfinansēti no Phare un Pārejas programmas, Šengenas konvencijas finanšu instrumenta, Eiropas ekonomiskās zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta, Latvijas Šveices sadarbības programmas u. c. finanšu instrumentiem. Tāpat kopš 2004.gada CFLA darbojas kā viena no ES fondu projektus pārraugošajām institūcijām. 

Savukārt 2014. gadā CFLA kļūst par centralizēto sadarbības iestādi ES fondu 2014. – 2020. gada plānošanas perioda vadības sistēmā. Iestādes funkcijas ietver projektu iesniegumu atlases organizēšanu, līgumu slēgšanu, projektu ieviešanas uzraudzību, maksājumu veikšanu u. c. fondu praktiskās ieviešanas nodrošināšanu, ko CFLA veic sadarbībā ar nozaru ministrijām jeb atbildīgajām iestādēm. CFLA sadarbības iestādes funkcijas turpina pildīt arī ES fondu 2021.–2027. plānošanas periodā.

Tāpat CFLA uzticētas arī citas funkcijas - publiskās un privātās partnerības uzraudzības institūcijas un kompetences centra funkciju veikšana jau no 2009. gada, bet pēdējā gada laikā – arī attīstības sadarbības aģentūras funkcijas Latvijā un Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra 2021.–2027. gada plānošanas periodā pārvaldīto grantu, Brexit korekcijas rezervju un Solidaritātes fonda Covid-19 seku mazināšanai finansējuma uzraudzību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI