DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Autotransporta direkcija turpina testēt izveidoto sabiedriskā transporta biļešu iegādes sistēmu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Autotransporta direkcija turpina izveidotās sabiedriskā transporta biļešu iegādes sistēmas testēšanu, pievienojot iespēju pasažieriem iegādāties biļetes attālināti trīs reģionālās nozīmes autobusu maršrutos, kuri kursē Ādažu virzienā: Rīga-Ādaži-Kadaga, Rīga-Ādaži-Podnieki-Garkalne un Rīga-Ādaži-Carnikava. Atgādinām, ka pirmais maršruts, kurā tika veikta sistēmas ieviešana, ir reģionālās nozīmes autobusu maršruts Rīga–Kalngale–Carnikava–Kadaga.

Līdz šim sabiedriskā transporta biļešu sistēmā ir veiktas pietiekami daudz darbības, kas ļāvušas nodrošināt jaunās sistēmas darbības pārbaudi reālajā režīmā. Tā kā sistēma ir jauna arī autobusu vadītājiem, tika veiktas vadītāju, kas iesaistīti procesā, apmācības. “Autotransporta direkcija” augstu vērtē sadarbības partneru profesionalitāti un atsaucību laikā, kad tiek veikta savstarpējā pielāgošanās.

“Autotransporta direkcija” plāno sabiedriskā transporta biļešu sistēmai pakāpeniski pievienot aizvien jaunus maršrutus, līdz 2022. gada beigām aptverot visus reģionālās nozīmes autobusu maršrutus Latvijā, uz kuriem patlaban biļetes var iegādāties tikai pie sabiedriskā transporta vadītāja.

Biļete pasažieriem ir pieejama QR koda veidā viedtālrunī, tās iegāde uz jaunajiem maršrutiem Ādažu virzienā ir iespējama platformās BezRindas.lv un Mobilly iepriekšējā pārdošanā no šodienas – 29. augusta, bet to izmantošana paredzēta no 3. septembra. Autobusa biļeti varēs izmantot uz visiem iepriekš minēto maršrutu konkrētās dienas reisiem. Jaunā sistēma palīdzēs būtiski samazināt laiku, kas nepieciešams biļešu iegādei pie vadītāja. Patlaban biļešu iegāde pie vadītāja maršruta galapunktā var aizņemt līdz pat 15 minūtēm.

Nākotnē pasažieriem ar vienotās sabiedriskā transporta biļetes palīdzību būs iespēja vienā tālākā braucienā apvienot dažādus transporta veidus neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja. Vienotā biļešu sistēma ļaus nodrošināt ne tikai ērtāku, ātrāku un mūsdienīgu biļešu tirgošanu, bet kalpos arī kā papildu kontroles rīks, jo kontrolieriem brauciena laikā būs pieejama informācija par visām pārdotajām biļetēm, un caur pieeju datiem ļaus nodrošināt brīvu konkurenci visiem ieinteresētajiem biļešu tirgotājiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI