DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
4
4

Būs vienkāršota kuģošanas vadītāju apliecību iegūšana arī kuģošanai Latvijas teritoriālajā jūrā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 16.augustā, valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas virzītos grozījumus normatīvajā regulējumā par atpūtas kuģu vadītāju apmācību, sertificēšanu un reģistrāciju, kas paredz liberālākas prasības atpūtas kuģu vadītāju apliecību iegūšanai, tostarp arī burātājiem.

Ar grozījumiem tiek paplašinātas sertificēšanas iespējas Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), ieviešot jaunas atpūtas kuģu vadītāju kvalifikācijas. Turpmāk CSDD varēs sertificēt arī buru atpūtas kuģu vadītājus, ja atpūtas kuģa garums nepārsniedz 12 m, kuģošanai Latvijas iekšējos ūdeņos un 3000 m joslā no krasta līnijas, kā arī Rīgas līča un Baltijas jūras piekrastes daļā līdz teritoriālās jūras ārējai robežai. Tāpat, būs iespējams iegūt arī vienotu apliecību motorizēto atpūtas kuģu un buru atpūtas kuģu vadīšanai, ja atpūtas kuģa garums nepārsniedz 12 m, kuģošanai iekšējos ūdeņos un 3000 m joslā no krasta līnijas, kā arī Rīgas līča un Baltijas jūras piekrastes daļā līdz teritoriālās jūras ārējai robežai. Vienlaikus, grozījumi paredz arī atbilstošas prasības sertifikācijas eksāmeniem.

Tāpat, ir pilnveidots regulējums attiecībā uz Latvijas ūdeņu izmantošanas kārtību un kuģošanas režīmu, nosakot papildu prasības kuģošanas līdzekļu aprīkojumam un glābšanas līdzekļiem kuģošanai jūrā. Lai paaugstinātu kuģošanas drošību, pienākumi un aizliegumi, kas līdz šim attiecās tikai uz kuģu un atpūtas kuģu vadītajiem, turpmāk būs jāievēro arī citiem  kuģošanas līdzekļu vadītājiem.

Plānots, ka grozījumi Ministru kabineta (MK) 2012. gada 4. septembra noteikumos Nr. 619 "Noteikumi par atpūtas kuģu vadītāju apmācību, sertificēšanu un reģistrāciju" un MK 2010.gada 21.decembra noteikumos Nr.1171 "Noteikumi par Latvijas ūdeņu izmantošanas kārtību un kuģošanas režīmu tajos" stāsies spēkā 2023.gada 1.janvārī.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI