DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Valsts atbalsts par dabasgāzi un centrālo siltumapgādi tiks piemērots iedzīvotāju rēķiniem kā maksājuma samazinājums

FOTO: Freepik

Šonedēļ valdība akceptējusi atbalsta pasākumus mājsaimniecībām, lai mazinātu energoresursu cenu pieauguma ietekmi. Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārziņā būs atbalsta administrēšana dabasgāzes un centralizētās siltumapgādes pakalpojumiem. Iedzīvotājiem valsts noteiktais atbalsts par pakalpojumiem tiks piemērots kā maksājuma samazinājums rēķinos un tā saņemšanai nav jāpiesakās. Iedzīvotājiem piemērotais rēķinu samazinājums tirgotājiem tiks segts caur BVKB.

Atbalsts par dabasgāzi

Atbalsts dabasgāzei mājsaimniecībām, kuru vidējais ikmēneša patēriņš 12 mēnešu periodā ir vairāk nekā 221 kilovatstundas mēnesī, tiks piemērots par periodu no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Dabasgāze tiks nodrošināts atbalsts 50% apmērā no cenu pieauguma, proti, 30 euro par 1 MWh jeb 0,03 euro par 1 KWh bez pievienotās vērtības nodokļa.

Maksājuma samazinājums dabasgāzes tiks piemērots tirgotāju sastādītos rēķinos par dabasgāzi no 2022. gada septembra un jau septembra rēķinā parādīsies maksājuma samazinājums par jūliju un augustu.

Savukārt dabasgāzes tirgotājiem piemērotais maksājuma samazinājums mājsaimniecību rēķiniem tiks segts caur BVKB.

Atbalsts par centrālo siltumapgādi

Valsts atbalsts centrālajai siltumapgāde tiks nodrošināts par periodu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Valdība lēmusi, ka tiks piemērots maksas samazinājums 50% apmērā no starpības starp siltumenerģijas tarifu, kuru apstiprinājusi SPRK vai attiecīgā pašvaldība, un siltumenerģijas tarifa mediānu 68,00EUR/MWh, neregulēta tarifa augšējā robeža 300 EUR/MWh.

Atbalstu jeb maksājuma samazinājumu piemēros centrālās siltumapgādes pakalpojuma sniedzējs mājsaimniecību lietotājiem rēķinos sākot no oktobra.

Arī šajā gadījumā centrālās siltumapgādes pakalpojuma sniedzējam mājsaimniecībām piemērotā atbalsta apmērs tiks segts caur BVKB.

Valdība šonedēļ lēmusi arī  par atbalstu mājsaimniecībām norēķiniem par elektroenerģiju, kuru izmanto apkurē, kā arī koksnes granulu, brikešu un malkas iegādei. Šajos gadījumos atbalsta saņemšanai mājsaimniecībām būs jāvēršas ar iesniegumu savā pašvaldībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU