DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Latvijas drošība ir Eiropas Savienības prioritāte: ārējās robežas modernizācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2022. 28. jūnijā Iekšlietu ministrija ir saņēmusi Eiropas Komisijas oficiālu apstiprinājumu 63 miljonu eiro piešķiršanai Latvijas-Baltkrievijas robežas drošības stiprināšanas pasākumiem. Pateicoties Eiropas Savienības atbalstam, Iekšlietu ministrija īstenos Latvijā pirmo robežas apsardzības sistēmas pilnvērtīgu automatizācijas projektu. Tiks novērsti jebkādi mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu vai veikt Baltkrievijas varasiestāžu hibrīduzbrukumus uz robežas.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs uzsver: “Ņemot vērā pagājušā gada augustā Baltkrievijas uzsākto hibrīduzbrukumu, veicinot neregulāru migrantu plūsmu uz Latviju, Lietuvai, Polijai un Latvijai ir izdevies pārliecināt Eiropas Komisiju par nepieciešamību veikt papildus investīcijas šīs robežas apsardzībā. Pateicoties tam, mēs stiprināsim Valsts robežsardzes kapacitāti un spējas gan uz sauszemes, gan gaisā. Tāpat mēs ieviesīsim viedus, digitālus un automatizētus risinājumus robežapsardzībā un robežuzraudzībā. Šis būs būtisks papildu ieguldījums tam, ko Latvijas valdība un Saeima lēma par fiziskās infrastruktūras izbūvi uz Latvijas un Baltkrievijas robežas.”

Jau kopš 2021. gada vidus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas novērojama hibrīduzbrukuma operācija – mērķtiecīgi pastiprināta neregulārās migrācijas plūsma, kas vērsta uz Latviju un kurai ir politisks Baltkrievijas varasiestāžu atbalsts. Drošības riskus vēl vairāk ir pastiprinājis 2022. gada 24. februārī uzsāktais Krievijas karš pret Ukrainu, kuru atbalsta arī Baltkrievijas varasiestādes. Lai stiprinātu Latvijas-Baltkrievijas robežas drošību ilgtermiņā, Iekšlietu ministrija 2021. gada nogalē uzsāka nepieciešamo drošības risinājumu plānu izstrādi ilgtermiņa uzraudzības pastiprināšanai, kurus 2022. gada martā iesniedza Eiropas Komisijai.

Eiropas Komisija ir atbalstījusi vairākas Iekšlietu ministrijas piedāvātās darbības. Lielākā daļa finansējuma paredzēta Latvijas-Baltkrievijas robežas uzraudzības infrastruktūrai – robežas viedai un digitālai uzraudzībai, automatizējot procesus un nodrošinot nepārtrauktu tās novērošanu. Arī Valsts robežsardze saņems papildu tehnisko atbalstu robežas intensīvākai uzraudzībai ilgtermiņā.

Latvijas-Baltkrievijas robežas uzraudzības modernizācija tiks īstenota Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta “Darbības plāns Latvijas-Baltkrievijas robežas pārvaldībai” ietvaros. Projekta Eiropas Savienības finansiālais piešķīrums ir 63 miljoni eiro, ko papildina valsts budžeta līdzfinansējums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU