DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

EP neiebilst pret gāzes un kodolenerģijas iekļaušanu zaļās ekonomikas plānā

Eiropas Parlaments trešdien noraidīja priekšlikumu neļaut ar kodolenerģiju un dabasgāzi saistītas saimnieciskās darbības klasificēt kā vidiski ilgtspējīgas.

Eiropas Parlaments nav izteicis iebildumu pret Komisijas deleģēto aktu par taksonomiju. Šis akts (ar dažiem nosacījumiem) klasificē konkrētas ar dabasgāzi un kodolenerģiju saistītas saimnieciskās darbības kā vidiski ilgtspējīgas, tādējādi iekļaujot tās ES taksonomijā — vidiski ilgtspējīgu darbību sarakstā.

Komisija uzskata, ka privātas investīcijas dabasgāzes un kodolenerģijas ražošanā ir būtiskas, lai pārietu uz ilgtspējīgu ekonomiku. Tāpēc tā ir ierosinājusi, lai konkrētas ar kodolenerģiju un sašķidrināto dabasgāzi saistītas darbības tiktu klasificētas kā pārejas darbības, kas palīdz mazināt klimata pārmaiņas. Šādi klasificētas tās būs ierobežotu laiku, un uz klasifikāciju attieksies konkrēti nosacījumi un pārredzamības prasības.

Par Parlamenta rezolūciju iebildumu izteikšanai balsoja 278 deputāti, pret — 328, un 33 deputāti atturējās. Lai apturētu Komisijas priekšlikuma tālāku virzību, bija nepieciešams absolūts deputātu balsu vairākums — 353 balsis. Ja līdz 2022. gada 11. jūlijam pret Komisijas priekšlikumu nebūs iebildis ne Parlaments, ne Padome, deleģētais akts par taksonomiju stāsies spēkā un tiks piemērots no 2023. gada 1. janvāra.

Vispārēja informācija

Taksonomijas regula ir daļa no Komisijas rīcības plāna ilgtspējīgas izaugsmes finansēšanai, un tās mērķis ir veicināt zaļās investīcijas un novērst tā dēvēto zaļmaldināšanu, proti, situācijas, kad uzņēmumi rada maldinošu iespaidu par savu ekoloģiskumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU