DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Sarunu festivālā “LAMPA” CVK aicina uz domapmaiņu “Vēlēšanas. Kam tās ir vajadzīgas?”

Šā gada 1. jūlijā būs atlikuši 3 mēneši līdz kārtējām 14. Saeimas vēlēšanām, kuras norisināsies šā gada 1. oktobrī, sestdienā. Lai rosinātu vēlētājus domāt par viņu iespējām būt pilsoniski aktīviem un stiprinātu vēlētājos apziņu, ka viņu balsij ir ietekme un vērtība, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sarunu festivālā LAMPA rīko domapmaiņu “Vēlēšanas. Kam tās ir vajadzīgas?”.

Pasākums norisināsies 1. jūlijā no plkst. 20.00 līdz 21.00. Ikviens interesents ir aicināts to apmeklēt klātienē Cēsīs, Pils laukumā, skatuvē “APGAISMO” vai arī vērot tiešraidē festivāla mājaslapā vai CVK Facebook lapā.

Domapmaiņā meklēsim atbildes, kāpēc vēlētāju aktivitāte vēlēšanās pēdējos gados ir zema, kā mudināt vēlētājus aktīvāk piedalīties vēlēšanās un kā atjaunot ticību, ka ikviena balss ir vērtība un, piedaloties vēlēšanās, spējam ko mainīt.

Sarunā piedalīsies CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, “PROVIDUS” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka un ārste - rezidente psihoterapijā, platformas “Sakārto Sevi” veidotāja Madara Pumpure. Iejusties tematā palīdzēs Radošās apvienības “SPIEDIENS” improvizatori Juris un Oskars Kozlovski. Domapmaiņu vadīs Informācijas aģentūras “LETA” redaktore, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja Anastasija Tetarenko.

Turpinot februārī aizsākto #VēlēšanuDiena akciju, gatavojoties 14. Saeimas vēlēšanām, ikviens ir aicināts sociālajos tīklos pastāstīt par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās. Šādi katrs no mums var palīdzēt iedrošināt, pārliecināt vai iedvesmot citus piedalīties vēlēšanās, jo pēdējo vēlēšanu rezultāti liecina, ka vēlētāju aktivitāte Latvijā gadu no gada samazinās.

Daloties ar viedokļiem sociālo tīklu vietnēs, aicinām izmantot mirkļbirku #VēlēšanuDiena un paust savas pārdomas jebkādā formātā, kas šķiet piemērots, - teksts, attēls, zīmējums, karikatūra, foto, video, balss ieraksts vai cits.

Tiesības piedalīties 14. Saeimas vēlēšanās būs Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, lai uz nākamajiem četriem gadiem ievēlētu 100 parlamenta deputātus.

Kā līdz šim vēlētāji Saeimas vēlēšanās varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Noteiktos vēlēšanu iecirkņos Latvijā vēlēšanu nedēļas pirmdienā, ceturtdienā un piektdienā varēs nodot balsi glabāšanā, tāpat būs iespēja balsot savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nobalsot vēlēšanu iecirknī klātienē, ja vēlēšanu dienā jāaprūpē slimnieks vai vēlētājs atradīsies ieslodzījuma vietā.

Bez iespējas balsot vēlēšanu dienā kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem, vēlētāji ārvalstīs varēs izmanot arī iespēju balsot pa pastu. Balsošana Saeimas vēlēšanās tiks organizēta arī karavīriem un zemessargiem, kuri pilda dienesta pienākumus starptautisko operāciju rajonos.

14. Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs, kas padarīs ērtāku dalību vēlēšanās vēlētājiem, kuriem ir tikai eID karte. Šiem vēlētājiem vairs nebūs nepieciešama vēlētāja apliecība, kuru pirms iepriekšējām vēlēšanām bija jāizņem kādā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām. Lai nodrošinātu, ka katrs velētājs balso tikai vienu reizi, vēlētāju uzskaitei spiedogs pasē vai vēlētāja apliecībā vairs netiks likts, un to aizstās atzīme elektroniskajā tiešsaistes vēlētāju reģistrā. Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks tiešsaistes reģistrā pārliecināsies par vēlētāja tiesībām balsot un atzīmēs, ka vēlētājs nobalsojis. Gadījumā, ja kādā vēlēšanu iecirknī tiešsaistes reģistrs tehnisku iemeslu dēļ nedarbosies, vēlētāji varēs nobalsot, izmantojot reģistrācijas aploksnes.

Vēlēšanu kalendārs ar plašāku informāciju par svarīgākajiem 14. Saeimas vēlēšanu sagatavošanas darbiem ir pieejams CVK mājaslapā www.cvk.lv, sadaļā “14. Saeimas vēlēšanas”.

14. Saeimas vēlēšanu aktualitātēm aicinām sekot līdzi www.cvk.lv un sociālo tīklu vietnēs – Facebook “CVK.lv”, Instagram “CVK_zinas”, Twitter “CVK_zinas”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU