DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija un Ukraina paraksta Kopīgu paziņojumu par sadarbību tūrisma jomā

Publicitātes foto

Šā gada 17. jūnijā Lietuvā, Viļņā, pirmajā Reģionālajā tūrisma samitā par mieru un atveseļošanu tikās par tūrismu atbildīgo ministriju pārstāvji un diplomāti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas, kā arī pārstāvji no Ukrainas Tūrisma attīstības valsts aģentūras. Samita laikā tika parakstīts piecu valstu Kopīgs paziņojums par sadarbību tūrisma jomā.

No Latvijas puses Samitā piedalījās un Kopīgo paziņojumu parakstīja Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda. “Krievijas iebrukums Ukrainā apdraud drošību un ekonomikas, tai skaitā tūrisma nozares, izaugsmi ne tikai Ukrainā, bet arī citās valstīs, tādēļ vienošanās par sadarbību, kopīgu interešu definēšana, solidaritāte, savstarpējs atbalsts un informācijas apmaiņa ir svarīgāka kā jebkad.  Piecu valstu kopīga vienošanās par sadarbību veicinās mierpilna un ilgtspējīga tūrisma sektora atveseļošanos ne tikai Ukrainā, bet arī tās kaimiņvalstīs, t.sk. Latvijā,” uzsver Andris Čuda.

Kopīgā paziņojuma mērķis ir solidāri atbalstīt Ukrainu tās tūrisma nozares atveseļošanā, sekmēt Krievijas Federācijas izslēgšanu no starptautiskajām tūrisma organizācijām, komitejām un programmām līdz Krievijas Federācija pārtrauc savu militāro darbību Ukrainā un izved savus militāros spēkus no Ukrainas teritorijas, veicināt tūrisma iestāžu un jomas ekspertu kontaktu dibināšanu, pieredzes un labās prakses apmaiņu, kā arī attīstīt un padziļināt draudzīgas attiecības tūrisma jomā starp samita dalībvalstīm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU