DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Vecāku pabalsta izmaksas periodu pagarinās par noteiktā grūtniecības atvaļinājuma periodu, ja bērns būs dzimis priekšlaikus

Saeima ceturtdien, 16.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”. Ar tiem noteikts, ka vecāku pabalsta izmaksas periodu pagarinās par noteiktā grūtniecības atvaļinājuma periodu, ja bērns dzimis pirms grūtniecības atvaļinājuma noteikšanas termiņa.

“Ar grozījumiem plānots nodrošināt vienlīdzību starp tiem vecākiem, kuru bērni piedzimuši priekšlaikus, un vecākiem, kuru bērni piedzimst plānotajā laikā. Vecāki nezaudēs pabalstu par to laika periodu, par kuru bērns piedzimis agrāk,” uzsver par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Vienlaikus ar likumu precizēts paternitātes pabalsta piešķiršanas pamats. Noteikts, ka par pamatu pabalsta piešķiršanai varēs kalpot arī darba devēja sniegtās ziņas Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanās sistēmā par bērna tēva atrašanos atvaļinājumā sakarā ar bērna piedzimšanu. Tas pats attieksies uz personu, kura pēc bērna mātes lūguma iesaistās bērna aprūpē, ja bērna paternitāte nav atzīta, noteikta, bērna tēvs ir miris vai bērna tēvam ir pārtrauktas aizgādības tiesības.

Grozījumi nepieciešami, lai nodrošinātu efektīvāku sociāli apdrošināto persona aizsardzību, pauž likumprojekta autori.

Likums stāsies spēkā 1.augustā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU