DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: visvienkāršākā diasporas iesaiste Latvijas valsts pārvaldībā ir līdzdalība vēlēšanās

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kanceleja

9. jūnijā Mazajā Ģildē Valsts prezidents Egila Levits sniedza uzrunu Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes gadskārtējās sēdes svinīgajā atklāšanā, uzsverot diasporas lomu Latvijas valsts ārpolitikā, iekšpolitikā, drošības jautājumos un latvietības saglabāšanā.

Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidenta sacīja: “Latvijas diaspora ir iekodēta Latvijas valsts pamatos. Neatkarīgi no mūsu personīgās nostājas diaspora pieder pie Latvijas.” To, pēc Valsts prezidenta sacītā, apstiprina Latvijas Republikas Satversme un Pilsonības likums.

Kā vienu no galvenajiem diasporas darba laukiem latvietības saglabāšanā Valsts prezidents uzsvēra izglītības nodrošināšanu, “tādēļ Latvijas valsts arī atbalsta latviešu skolas ārzemēs un dažādus sabiedriskus pasākumus, jo latvietības saglabāšana ir Latvijas valsts interesēs”.

Valsts prezidents arī norādīja uz diasporas nozīmi Latvijas pilsonības iegūšanā un līdzdalības veicināšanā vēlēšanās: “Katram latvietim ir tiesības iegūt pilsonību, un tas ir ļoti būtiski. Arī bez pilsonības tu esi Latvijas tautas sastāvdaļa, bet tie, kuri reģistrē pilsonību, var piedalīties Latvijas valsts pārvaldībā. Visvienkāršākā līdzdalība Latvijas valsts pārvaldībā ir līdzdalība vēlēšanās.”

Tāpat E. Levits atzina, ka diasporai ir liela nozīme lobija darbā ārzemēs, tādējādi veicinot Latvijas intereses drošības jautājumos. Valsts prezidents akcentēja, ka Latvija ir aktīva NATO locekle: “Mēs esam panākuši lielāku sabiedroto klātbūtni Latvijas teritorijā, tādējādi sūtot signālu Maskavai, ka NATO ir apņēmusies stiprināt savu Austrumu flangu.”

Valsts prezidents savā uzrunā norādīja arī uz tādiem Latvijai būtiskiem jautājumiem kā enerģētiskās neatkarības nodrošināšana, valsts ekonomiskā izaugsme, iekšpolitikas stiprināšana un sabiedrības saliedētības veicināšana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU