DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšlietu ministrs augsti novērtē NVO ieguldījumu palīdzības sniegšanā bēgļiem no Ukrainas

Trešdien, 8.jūnijā iekšlietu ministrs Kristaps Eklons tikās ar nevalstiskajām organizācijām, kas aktīvi palīdz ar atbalstu ukraiņiem, kā arī uzklausīja izaicinājumus un risinājumus, un pateicās par NVO paveiktajiem darbiem, piemēram, par brīvprātīgo koordinēšanu, par dalību Operatīvās vadības centra sēdēs, par sadarbību komunikācijas nodrošināšanā un citos jautājumos. 

K.Eklons atzina, ka NVO bijis liels atbalsts Ukrainas bēgļu krīzē,  un tas bijis jūtams jau no paša kara sākuma. Vairāki Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta pasākumi uzlaboti tieši pēc NVO ierosinājumiem. "Brīvprātīgo koordinēšana, ziedojumu vākšanas akcijas, dažādu platformu veidošana un to uzturēšana, dažādu materiālu veidošana un tulkošana ir dažas no lietām, ko augsti novērtējam," atzina ministrs. Viņš akcentēja, ka valsts pārvalde, pašvaldības, NVO, uzņēmēji, sabiedrība un citas grupas  strādā ciešā sadarbībā, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu ukraiņiem.

Iekšlietu ministrija atbalsta papildu finansējuma nepieciešamību NVO sektoram, kas aktīvi palīdz ar atbalstu ukraiņiem, un aicina atbildīgās institūcijas nākt ar tiesību aktu projektiem un risinājumiem, lai atrastu labāko formu NVO atbalstīšanā, jo izprot, ka brīvprātīgā darba kapacitāte ir ierobežota un atbalsta programma NVO darbam ir nepieciešama. Tādējādi tiks stiprināta arī pašas sabiedrības noturība krīzes situācijās un sociālā atbalsta sniegšanā, kā to norāda NVO.

Citus NVO ieskicētos jautājumus par NVO lomu civilās aizsardzības sistēmā, par ilgtermiņa pasākumiem bēgļu un patvēruma meklētāju politikas uzlabojumos, ministrija turpinās skatīt Iekšlietu ministrijas un nevalstisko organizāciju sadarbības memoranda Sadarbības padomē (https://www.iem.gov.lv/lv/iekslietu-ministrijas-un-nvo-sadarbibas-memorands).

Sanāksmē piedalījās pārstāvji no biedrības “Tavi draugi”, kustības “Viegli palīdzēt”, Latvijas Skautu un gaidu kustības, nodibinājuma “Tautas palīdzības fonds”, kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem”, ukraiņu bēgļu kopienas centra “Common Ground”, biedrības “Patvērums “Drošā māja””, Latvijas Samariešu apvienības, kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” un Ilze Bagatska, Ukraiņu basketbolistu un ģimeņu koordinatore.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU