DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Krievijas kara attaisnošanā un slavināšanā aizdomās turētajai tiesa piemēro apcietinājumu

Publicitātes foto

Šonedēļ Valsts policija aizturēja personu, kura savas dzīvesvietas logos izvietoja vairākus priekšmetus, tostarp – Krievijas Federācijas karogus, to imitācijas, kā arī Padomju varas simboliem līdzīgus priekšmetus. Savukārt, vakar, 4.aprīlī, Rīgas pilsētas tiesa aizdomās turētajai par kara noziegumu, ko veic Krievijas Federācija, attaisnošanu un slavināšanu, piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Šā gada 28.martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 panta pirmo daļu par to, ka kāda Torņakalna prokremliska aktīviste savas dzīvesvietas logos izvietoja vairākus priekšmetus, tostarp – Krievijas Federācijas karogus, to imitācijas, kā arī Padomju varas simboliem līdzīgus attēlus, kas kopumā norāda uz īstenotā nozieguma pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu. Minētie priekšmeti novietoti logā bija novietoti uz ārpusi, padarot tos visiem publiski redzamus.

2024.gada 3.aprīlī persona kriminālprocesa ietvaros tika aizturēta un 4.aprīlī atzīta par aizdomās turēto personu saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 panta pazīmēm.

Vakar Rīgas pilsētas tiesā tika izskatīts procesa virzītāja ierosinājums par drošības līdzekļa – apcietinājums, piemērošanu, ko tiesa personai arī piemēroja.

Jāpiebilst, ka persona, apzinoties, ka Krievija veic plaša mēroga iebrukumu Ukrainas teritorijā, jau ir vairākkārtīgi nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar publiskās vietās un pasākumos pausto atbalstu agresorvalstij.

Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka agresorvalsti Krieviju vai tās armiju slavinošas aktivitātes un darbības Latvijā nav pieļaujamas un atbalstāmas. Likumsargi rūpīgi seko līdzi norisēm sabiedrībā un pievērš pastiprinātu uzmanību jebkādām darbību izpausmēm, kas saistītas ar atbalstu Krievijas karam Ukrainā, tāpēc aicinām iedzīvotājus arī turpmāk ziņot policijai par likumpārkāpumiem, aizdomīgām personām vai sabiedriskās kārtības apdraudējumiem, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI